Postet nga: ATK

Dogana e Kosovës konfirmon kontrollet në bizneset që importojnë fishekzjarre

Dogana e Kosovës ka konfirmuar se po kryen kontrolle tek bizneset që importojnë fishekzjarre.

Dogana e ATK me bastisje në bizneset e fishekzjarreve

Dogana e Kosovës bashkë me Administratën Tatimore të Kosovës janë duke zhvilluar një aksion.

Gjilan, konfiskohen cigare të ndryshme, dyshohet për tregti të paligjshme dhe shmangie nga tatimi

Policia e Kosovës njofton se Njësia për Hetimin e Krimeve Ekonomike së bashku me Doganën dhe Administratën Tatimore të Kosovës kanë kontrolluar dhe konfiskuar ...

Hykmete Bajrami: Çdo gjë që kemi importuar, qytetarët e kanë paguar 20.5% më shumë

Hykmete Bajrami, deputete e LDK-së, ka thënë se sipas Doganës, importi në vitin 2022 në sasi ka rënie për 14.5% dhe ka rritje në vlerë prej 20.5%.

Kontrolle në 9 lokale të masazheve në kryeqytet

Në vitet e fundit Kosova është mbushur me lokale të cilat në hapësirat e reklamimit promovojnë masazhin si veprimtari.

Si u informua ATK-ja përmes postimeve në rrjetet sociale se Sinan Vllasaliu do të këndonte në klubet jashtë vendit?

Fidan Tolaj, inspektor tatimor i ATK-së, gjatë dëshmisë së tij ka treguar për hetimet dhe inspektimet e Administratës Tatimore, subjekt i të cilave kishte qenë këngë...

Arrestohet një zyrtar i ATK-së, dyshohet se ka lëshuar dokument të rrejshëm

Një zyrtar i Administratës Tatimore të Kosovës (ATK) është arrestuar nën dyshimin se ka keqpërdorur detyrën zyrtare.

Borxh shtetit mbi 105 mijë euro, dështon seanca për shkak të mungesës së prokurorit

Në Gjykatën e Prishtinës dështoi të mbahet seanca ndaj të akuzuarit Veton Pira, i cili akuzohet për mospagesë të detyrimeve tatimore dhe fiskale.