Postet nga: Ambasada e Zvicrës

Ambasada e Zvicrës dhe Fondi për të Drejtën Humanitare dënojnë deklaratën e Vuçiqit për Masakrën e Reçakut

Ambasada e Zvicrës në Kosovë dhe Fondi për të Drejtën Humanitare në Kosovë  kanë reaguar ndaj deklaratës së presidentit të Serbisë, Aleksandër Vuçiq, i ...

Ambasada e Zvicrës i uron fat Kosovës dhe Challandes në ndeshjen me Anglinë

Ambasada e Zvicrës në Kosovë i ka uruar fat në ndeshjen me Anglinë kombëtares së Kosovës dhe trajnerit Bernard Challandes.

Pas dorëheqjes së Haradinajt, Ambasada e Zvicrës bënë thirrje të respektohet Kushtetuta

Ambasada e Zvicrës në Kosovë ka kërkuar nga përfaqësuesit institucional që të marrin veprime në përputhje me Kushtetutën pas dorëheqjes së kryeministrit Ramush ...

Pal Lekaj takon ambasadorin e Zvicrës, mohon se kërkoi largimin e tij

Ministri i Infrastrukturës, Pal Lekaj, e mohon se kërkoi shkarkimin e ambasadorit të Zvicrrës, Jean – Humbert Leben, pas deklartates së këtij të fundit ku kritikoi institucionet ...

Ambasada e Zvicrës kërkon zgjatjen e mandatit të Komisionit Hetimor Parlamentar për gylenistët

Ambasada e Zvicrës në Kosovë në 1 vjetorin e depërtimit të gjashtë shtetasve turq ka shprehur shqetësimin e saj për mos përfundimin e punës së ...

Ambasadori i Zvicrës: Lëvizja e kufijve asnjëherë nuk ka funksionuar

Jean Hubert Lebet, ambasadori i Zvicrës në Kosovë, ka thënë se historia ka dëshmuar që ‘shkëmbimi’ ose lëvizja e territorit asnjëherë nuk ka sjellë ...

Ambasadori i Zvicrës kërkon përpjekje shtesë për zbardhjen e vdekjes së Ivanoviqit

Ambasadorit i Zvicrës në Kosovë, Jean-Hubert Lebet me rastin e përkujtimit të Oliver Ivanoviqit në 6 mujorin e vrasjes së tij ka thënë se shumë njerëz e ...