Postet nga: Albulena Haxhiu

Kurti: Sistemi i Drejtësisë Hallkë e ‘Zajednicës’

Kurti: Sistemi i Drejtësisë Hallkë e ‘Zajednicës’

Sot është seanca në të cilën të akuzuarve dhe avokatëve të tyre u mundësohet kundërshtimi i aktakuzës.

Gjendja Shëndetësore e Deputetes

Haxhiu pas lëndimit që pësoi dje në përpjekje për t’iu shmangur kontrollit policor në hyrje të Kuvendit, mbërmë është transferuar nga Emergjenca në Klinikë...

Në Gjykatë Kërkesa për Masë Sigurie

Lajmin për KALLXO.com e bëri të ditur gjyqtari i procedurës paraprake Vehbi Kashtanjeva.

Flet Burri i Albulena Haxhiut: Po e Trajtojnë Sikur Kriminele!

Flet Burri i Albulena Haxhiut: Po e Trajtojnë Sikur Kriminele!

Alban Krasniqi, bashkëshorti i deputetes Albulena Haxhiu, tha për KALLXO.com se shumë pjesëtarë të policisë janë duke qëndruar në dhomën ku deputetja po merr ...

Deputetja Albulena Haxhiu u Lëndua në Kokë

Ajo është duke u trajtuar në QKUK.

Dështon Seanca për ‘Deputetët e Lotsjellësit’

Deputetët opozitarë Albulena Haxhiu, Donika Kadaj- Bujupi dhe Faton Topalli janë paraqitur sot në Gjykatën Themelore të Prishtinës në seancën ku duhej të bëhej shqyrtimi ...

Deputetët e Opozitës Nesër Para Gjyqit

Deputetët e Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, Albulena Haxhiu e Faton Topalli si dhe deputetja nga Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës, Donika Kadaj-Bujupi, nesër ...

Albulena Haxhiu Intervistohet për Kallëzimin ndaj Kolegut

Deputetja e “Vetëvendosjes” i tha KALLXO.com-it se ndodhet në Pallat të Drejtësisë me ftesë të prokurores Merita Lumezi si dëshmitare lidhur me kallëzimin e kë...