Postet nga: Alban Krasniqi

Ministri Krasniqi flet për emërimin e bashkëshortit të ministres së Drejtësisë si këshilltar të tij

Ministri Elbert Krasniqi ka njoftuar se ekipit të tij i është bashkëngjitur bashkëshorti i ministres së Drejtësisë, Albulena Haxhiu, Alban Krasniqi.

Krasniqi u kërkon përkrahësve ta bojkotojnë balotazhin në Malishevë

Kandidati për kryetar të Malishevës nga VV-ja, Alban Krasniqi ka kërkuar nga votuesit e tij të bojkotojnë balotazhin e 14 nëntorit.

Cilat janë lidhjet familjare të Shkumbin Krasniqit me asamblistin e Malishevës dhe me ministren e Drejtësisë?

Shkumbin Krasniqi, vëllai i asamblistit të LVV-së në Malishevë, Alban Krasniqit, nga data 11 qershor mori një detyrë të re në Postën e Kosovës.

Vëllai i asamblistit të Vetëvendosjes avancohet në Postë

Shkumbin Krasniqi, vëllai i asamblistit të LVV-së në Malishevë, Alban Krasniqi, nga data 11 qershor do të ketë një detyrë të re në Postën e Kosovës.

Asamblisti i LVV-së: Rruga e shkatërruar dje u tenderua dhe u mbikëqyr nga Komuna e Malishevës

Dëmtimi i rrugës që lidh fshatin Rud të Malishevës dhe Sferkë të Klinës ka ngjallur reagime të shumta në opinion.

Nxehet debati për gurëthyesit e Malishevës

Kryetari i Komunës së Malishevës, Ragip Begaj është ballafaquar me problemet aktuale të kësaj komune.

Rigjykimi i nxjerr të pafajshëm ish-zyrtarët e Doganës

Gjykata e Prishtinës i ka shpallur të pafajshëm dy ish-zyrtarët e Doganës së Kosovës të cilët akuzohen për marrje ryshfeti prej 450 euro.

Përfundon rigjykimi ndaj ish doganierëve, të akuzuar për marrje ryshfeti

Ka përfunduar rigjykimi ndaj ish-doganierëve Alban Krasniqi dhe Besnik Polloshka, të akuzuar për marrje ryshfeti, dhe Liridon Borovci, Habib Luta të akuzuar për dhënie ryshfeti.