Postet nga: Albulena Haxhiu

KDI: Liderët e Luftojnë Korrupsionin me Fjalë

Instituti Demokratik i Kosovës (KDI) dhe Transparency International Kosova (TI) në një punim rreth korrupsionit të publikuar sot konstatuan se niveli i korrupsionit është i lartë, ai nuk po ...

Sekuestrimi i Pasurisë-Mungojnë Veprimet Konkrete

Organizata për Demokraci, Antikorrupsion dhe Dinjitet “Çohu!” paraqiti sot studimin në lidhjje me pasurinë e paligjshme të sekuestruar në Kosovë.

Albulena Haxhiu Kërkon 1.5 Milion Euro Kompensim nga Portalet

Deputetja Albulena Haxhiu po pretendon se portalet “IndeksOnline” dhe “Gazeta Express” i kanë shkaktuar dëm jomaterial në vlerë 1.5 milion euro gjatë publikimit të artikujve për rëntgenin e ...

Kurti: Sistemi i Drejtësisë Hallkë e ‘Zajednicës’

Kurti: Sistemi i Drejtësisë Hallkë e ‘Zajednicës’

Sot është seanca në të cilën të akuzuarve dhe avokatëve të tyre u mundësohet kundërshtimi i aktakuzës.

Gjendja Shëndetësore e Deputetes

Haxhiu pas lëndimit që pësoi dje në përpjekje për t’iu shmangur kontrollit policor në hyrje të Kuvendit, mbërmë është transferuar nga Emergjenca në Klinikë...

Në Gjykatë Kërkesa për Masë Sigurie

Lajmin për KALLXO.com e bëri të ditur gjyqtari i procedurës paraprake Vehbi Kashtanjeva.

Flet Burri i Albulena Haxhiut: Po e Trajtojnë Sikur Kriminele!

Flet Burri i Albulena Haxhiut: Po e Trajtojnë Sikur Kriminele!

Alban Krasniqi, bashkëshorti i deputetes Albulena Haxhiu, tha për KALLXO.com se shumë pjesëtarë të policisë janë duke qëndruar në dhomën ku deputetja po merr ...

Deputetja Albulena Haxhiu u Lëndua në Kokë

Ajo është duke u trajtuar në QKUK.