Postet nga: akp

Humbi rastin në arbitrazh, AKP-ja i pagoi SharrCem-it rreth 1.8 milion euro

Agjencia Kosovare e Privatizimit e ka humbur rastin në arbitrazhin ndërkombëtar dhe i ka paguar afër 1.8 milion euro “Sharr Beteiligungs GmbH”, privatizuesit të fabrikës së cimentos “...

Kryetari i Deçanit e quan "skandal administrativ" vendimin e Qeverisë për pronat komunale

Vendimi i Qeverisë së Kosovës për tërheqjen nga procesi i privatizimit të disa pronave që iu kishin dhënë komunave të Gjilanit, Ferizajt, Suharekës, Skenderajt, Deç...

Kryetari i Deçanit kundërshton vendimin e qeverisë për kthimin e pronave komunale tek AKP-ja

Kryetari i Komunës së Deçanit, Bashkim Ramosaj, ka kundërshtuar vendimin e qeverisë për kthimin e pronave te Agjencia Kosovare e Privatizimit (AKP), të cilat iu ishin ...

Qeveria i kthen disa prona te AKP-ja nga komunat

Qeveria e Kosovës ka marrë vendim që të shfuqizohet vendimi i marrë në kohën e ish-kryeministrit Ramush Haradinaj.

Largohen barrierat në afërsi të terminalit doganor në Han të Elezit

Sot sërish Agjencia Kosovare e Privatizimit (AKP) dhe Ministria e Infrastrukturës nën asistencën e Policisë kanë ndërhyrë në largimin e barrierave në pronën në ...

Asetet e rikthyera në AKP, në pritje të Fondit Sovran?

“Kapitalin tim askush nuk mund ta tjetërsojë, sepse kam investuar rreth 30 milionë euro”, thotë për Radion Evropa e Lirë Haziz Tafaj, ish-pronar i kompanisë “Agrokosova Holding”, e cila ...

Qeveria merr vendim të mos shiten asetet e AKP-së që do të kalojnë në Fondin Sovran

Qeveria e Kosovës në mbledhjen e sotme ka ndryshuar vendimin sa i përket Agjencisë Kosovare të Privatizimit që e ishte marrë më 1 korrik 2020 nga qeveria Hoti.

Flet kameramani i arrestuar, thotë se Policia ka pas sjellje të vrazhdë

Kameramani i cili u arrestua sot nga Policia e Kosovës, Albion Selitaj në një intervistë për KALLXO.com ka thënë se Policia ka reaguar nën afekt ...