Postet nga: akp

Ish-drejtori i AKP: Kemi pasur në plan që në vitin 2022/2023 të përfundojë privatizimi

Ish-drejtori i AKP-së, Ekrem Hajdari, në emisionin ‘Kallxo Përnime’, bëri të ditur se gjatë mandatit të tij ka bërë një plan që të mbyllet procesi i privatizimit ...

Një mbledhje në muaj e anëtarëve të bordit të AKP-së buxhetit të Kosovës i kushtonte rreth 27 mijë euro

Në emisionin ‘Kallxo Përnime’ po diskutohet për Agjencinë Kosovare të Privatizimit dhe synimin e Qeverisë Kurti për ta mbyllur atë.

Deputeti i LVV-së tregon pse u shkarkua bordi i AKP-së

Armend Muja, deputet i Kuvendit të Kosovës dhe kryetar i Komisionit parlamentar për Buxhet, në emisionin “Kallxo Përnime” ka treguar pse u shkarkua bordi i Agjencisë Kosovare ...

Shuarja e AKP-së - LIVE

Në emisionin "Kallxo Përnime' po transmetohet debati për shuarjen e Agjencisë Kosovare të Privatizimit.

Lladrovci tregon se a ka privatizuar ndonjë pronë nga AKP

Në emisionin “Kallxo Përnime”, kryetari i Komunës së Drenasit, Ramiz Lladrovci, është pyetur nëse hyn në mesin e zyrtarëve që kanë privatizuar pronë nga shteti.

Miliona euro të buxhetit për bordet e agjencive të pavarura

Afër një milion euro, çdo vit nga buxheti i Kosovës ndahen për paga, kompensim, mëditje e udhëtime jashtë shtetit për drejtorë, kryesues e anë...

Kurti: Bëmë hapin e parë drejt themelimit të Fondit Sovran

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Albin Kurti, përmes një postimi në llogarinë e tij në rrjetin social Facebook ka reaguar për votimin e Kuvendit për ...

Nuk kalon raporti vjetor i Agjencisë Kosovare të Privatizimit për vitin 2020

Me 64 kundër dhe vetëm tre vota për, Kuvendi i Kosovës nuk e ka miratuar raportin vjetor të Agjencisë Kosovare të Privatizimit për vitin 2020.