array(1) {
 [0]=>
 array(2) {
  ["archive_color"]=>
  string(7) "#AE1919"
  ["menu_attr"]=>
  string(36) "https://kallxo.com/ligji/prokuroria/"
 }
}

19 të akuzuarit në rastin ‘Toka’ janë deklaruar të pafajshëm

19 personat e dyshuar në rastin “Toka 1” kanë deklaruar në Gjykatë se janë të pafajshëm për akuzat me të cilat po përballen.

Prokuroria Speciale shënjestron dy raste të reja për krim të organizuar, drogë e shpërlarje parash

Prokuroria Speciale ka shënjestruar dy raste të reja me një numër më të madh të personave për vepra të ndryshme.

22 vite burgim të akuzuarit për vrasjen e të miturit në Prishtinë

I akuzuari Eduard Ibrahimi të martën është shpallur fajtor dhe është dënuar nga Gjykata e Prishtinës nën akuzat për vrasje të rëndë.

Gjykata vendos për tre të akuzuarit për korrupsion

Gjykata e Prishtinës ka shpallur aktgjykimin në rastin e të akuzuarve për korrupsion: Natasha Maksimoviq, Ismet Mehmeti dhe Valmir Lleshaj.

VIDEO - Babai i të akuzuarit Gogaj - mediave: K`ta jon ra na kanë pru dej qetu

Të pakënaqur me prezencën e mediave në sallë të gjykimit, babai i Shaban Gogaj, Halit Gogaj, dhe i akuzuari Isuf Cacaj, kërkuan që kamerat e KALLXO në ...

Gjykimi ndaj komandantit 'Molla e Kuqe', i akuzuari me probleme shëndetësore shtyhet seanca

Remzi Shala, i njohur në kohën e luftës me nofkën “Molla e Kuqe”, është ulur në bankën e të akuzuarve për t’u ballafaquar me ...