Postet nga: Ardian Hajdaraj

Ardian Hajdaraj zgjidhet kryesues i KPK-së, Jehona Grantolli zëvendëse e tij

Ardian Hajdaraj është zgjedhur si kryesues i Këshillit Prokurorial të Kosovës (KPK) me 9 vota për dhe asnjë kundërshtim.

Anëtari i Këshillit Prokurorial e quan Kryeprokuror të Shtetit Isufajn edhe pse ende s`ka dekret nga Presidentja

Anëtari i Këshillit Prokurorial të Kosovës, Ardian Hajdaraj gjatë ditës së djeshme ka publikuar një fotografi me Kryeprokurorin e Prokurorisë Speciale, Blerim Isufaj, ndërsa të ...

Dëshmitarët nuk ndihen të sigurt të dalin para Gjykatës për vrasjen e vitit 1999

Sot pritej që para Gjykatës së Pejës të dalë Bujar Bajraktari, i akuzuar për vrasjen e një burri të komunitetit rom në gusht të vitit 1999.

Pejë, shtyhet gjykimi për vrasjen për borxhin e dyshuar prej 77 mijë euro

 Gjykata e Pejës ka dështuar të vazhdojë procesin gjyqësor për vrasjen e 6 marsit të vitit 2017, ku nga plumbat e shkrepur u vra Mentor Zekaj.

Prokurori Ardian Hajdaraj zgjedhet anëtar në Këshillin Prokurorial

Ardian Hajdaraj, Prokuror në Prokurorinë Themelore të Pejës sot është zgjedhur anëtar i Këshillit Prokurorial të Kosovës.

Vrasja e Mentor Zekajt, i akuzuari e pranon vrasjen, por jo shkakun se ajo ndodhi për borxhin prej 77 mijë eurove

 

Vrasja e Mentor Zekajt, refuzohet ekzaminimi i sërishëm psikiatrik i Kreshnik Halitit

Gjykata e Pejës ka vazhduar gjykimin për vrasjen e 6 marsit të vitit 2017, ku nga plumbat e shkrepur u vra Mentor Zekaj.

Dënohet shtetasi i Shqipërisë për 5 euro ryshfet policit kosovar

Ervis Lamaj nga Fieri i Shqipërisë është dënuar nga Gjykata e Pejës për dhënie ryshfeti zyrtarit policor në vlerë prej 5 eurove.