array(1) {
 [0]=>
 array(2) {
  ["archive_color"]=>
  string(7) "#AE1919"
  ["menu_attr"]=>
  string(24) "https://kallxo.com/lajm/"
 }
}

VIDEO: Vërshohen rrugët në Prishtinë, qytetarët bllokohen në ujë

Rruga në lagjen ‘Dardania’ është vërshuar nga uji pas reshjeve të shiut në kryeqytet.

Shqipëria i hap rrugë legalizimit të kanabisit mjekësor

Në kuadër të përgatitjeve për të legalizuar kultivimin e kanabisit mjekësor, Qeveria e Shqipërisë të enjten ka njoftuar se do të themelojë Agjencinë Kombëtare ...

Qeveria e Abazoviqit në rrezik

Tradhti ndaj Malit të Zi, kapitullim i shtetit para Kishës Ortodokse Serbe, farsë... Këto janë disa vlerësimet e disa partive politike në Mal të Zi për ...

Deputeti Tahiri i kërkon ministres Hajdari të ‘fokusohet në temë”

Gjatë seancës së Kuvendit të Kosovës, ministrja e Industrisë, Ndërmarrësisë dhe Tregtisë, Rozeta Hajdari, ka përmendur gjendjen të cilën e ka gjetur ajo kur ...

Vetëvendosje pritet ta pezullojë asamblistin që u arrestua për keqpërdorime me subvencione

Lëvizja Vetëvendosje pritet ta pezullojë asamblistin e saj në Kuvendin Komunal të Suharekës, Liridon Fandaj, i arrestuar dje për keqpërdorime me subvencione.

Ganimete Musliu i drejtohet ministres Hajdari: Kthjelluni ministre se nuk jeni në tokë të bukës!

Gjatë seancës në Kuvendin e Kosovës, ministrja e Industrisë, Ndërmarrësisë dhe Tregtisë, Rozeta Hajdari, ka përmendur gjendjen të cilën e ka gjetur ajo kur ...