array(1) {
 [0]=>
 array(2) {
  ["archive_color"]=>
  string(7) "#AE1919"
  ["menu_attr"]=>
  string(24) "https://kallxo.com/lajm/"
 }
}

Vendimi i Hashim Thaçit për shkarkimin e drejtorit të Policisë i kushton 14 mijë euro buxhetit të Kosovës

Ish-kryeministri Hashim Thaçi e kishte anashkaluar drejtorin e atëhershëm të Policisë, Reshat Maliqin, kur kishte vendosur t'i dërgonte policët, në korrik të vitit 2011, për ...

Punëtori ra nga 8 metra lartësi, pronari dënohet me 12 mijë euro gjobë

Gjykata e Apelit i ka shqiptuar 12 mijë euro gjobë Kadrush Rexhepit, pronar i kompanisë “Euro Abi”, në Gjakovë.

Vlorë, shkatërrohet grupi që shiste mina me telekomandë (VIDEO)

Policia në Vlorë në bashkëpunim me Prokurorinë në operacionin e koduar si 'Knockout' ka arrestuar dy persona që tentuan të shisnin mina me telekomandë për 10 mijë euro.

MMPHI sqaron shkëputjen e kontratës për zgjerim të rrugës Prishtinë-Mitrovicë

Ministria e Mjedisit, Planifikimit Hapësinor dhe Infrastrukturës (MMPHI) ka njoftuar për shkëputjen e kontratës me kontraktorin "Pevlaku & Patishta" që ishte angazhaur në zgjerimin e ...

PDK dhe LDK nuk e votojnë Projektligjin e propozuar nga ministrja Rozeta Hajdari

Partia Demokratike e Kosovës dhe Lidhja Demokratike e Kosovës nuk kanë marrë pjesë në votimin e Projektligjit për plotësimin e Ligjit për Mbrojtjen e Konsumatorit.

Ushtarët e Kosovës shpëtojnë një fëmijë 2-vjeç nga rrënojat e tërmetit në Turqi

Forca e Sigurisë së Kosovës ka shpëtuar një fëmijë 2-vjeç nga rrënojat e tërmetit në zonën Hatay në Turqi.