array(1) {
 [0]=>
 array(2) {
  ["archive_color"]=>
  string(7) "#AE1919"
  ["menu_attr"]=>
  string(24) "https://kallxo.com/lajm/"
 }
}

Një fabrikë përfshihet nga zjarri në Kërpimeh të Podujevës

Një fabrikë është përfshirë nga zjarri sot me 14.04.2024 në fshatin Kërpimeh të Komunës së Podujevës.

Gjenerali i lartë amerikan: Na duhet të shtojmë më shumë forca dhe pajisje të rënda në Kosovë

Gjenerali amerikan Christopher Cavoli, ka thënë se KFOR-it do t’i duhet të shtojë më shumë forca dhe pajisje të rënda në Kosovë.

Ndërtesa e Qeverisë do të ndriçohet për Ditën e të mbijetuarve të dhunës seksuale gjatë luftës së fundit në Kosovë

Zyra e Kryeministrit ka njoftuar se në shënim të Ditës së të mbijetuarve të dhunës seksuale gjatë luftës së fundit në Kosovë, sonte në 19:30, ndërtesa ...

Ministri izraelit i mbrojtjes: Konfrontimi me Iranin ende nuk ka përfunduar

Konfrontimi midis Iranit dhe Izraelit "nuk ka përfunduar ende", tha të dielën Ministri i Mbrojtjes i Izraelit, Yoav Gallant, pas sulmit të Teheranit ndaj Izraelit një natë më ...

Kurti bën nderime të memoriali ‘’Heroinat’’ në Prishtinë: Janë mbi 20 mijë të përdhunuar nga lufta në Kosovë

Në shënim të Ditës Memoriale të të Mbijetuarve të Dhunës Seksuale gjatë Luftës së Fundit në Kosovë, Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, bëri nderime ...

Identifikohet sulmuesi me thikë në Sidnej

Një sulmues me thikë që vrau gjashtë persona në një qendër tregtare në Sidnej, përpara se të qëllohej për vdekje, u identifikua nga policia e Australisë.