array(1) {
 [0]=>
 array(2) {
  ["archive_color"]=>
  string(7) "#AE1919"
  ["menu_attr"]=>
  string(31) "https://kallxo.com/kuriozitete/"
 }
}

Udhëtimi më i gjatë me autobus në botë do të bëhet për 56 ditë nga Stambolli në Londër

Kompania indiane e ekspeditës “Adventures Overland” është gati ta nisë atë që cilësohet si "udhëtimi më i gjatë me autobus në botë".

Më shumë se 100 vizatime parahistorike të gjetura në një shpellë në verilindje të Spanjës

Më shumë se 100 gdhendje prehistorike janë zbuluar, të rregulluara në një pllakë tetë metrash, brenda një shpelle të njohur si Cova de la Vila, në rajonin verilindor të Spanjës ...

Arkeologët e zbulojnë një sënduk unik në fund të Detit Baltik

Kliko këtu, bashkohu në grupin e KALLXO në Viber dhe informohu në kohë reale me lajmet kryesore gjatë ditës

Shkencëtarët zbulojnë një korridor të fshehur në piramidën 4500-vjeçare

Kliko këtu, bashkohu në grupin e KALLXO në Viber dhe informohu në kohë reale me lajmet kryesore gjatë ditës

Kinë, autoritetet kineze thonë se kanë klonuar me sukses 3 'super lopë' shumë produktive

Shkencëtarët kinezë i kanë klonuar me sukses tri "super lopë" që mund të prodhojnë një sasi jashtëzakonisht të lartë qumështi, raportoi media shtetërore, duke e ...

Egjipt, gjendet mumje e mbuluar me ar, sarkofag i pa hapur për 4300 vjet

Mumja, mbetjet e një njeriu të quajtur Hekashepes, konsiderohet si një nga mbetjet më të vjetra dhe më të plota jo mbretërore të zbuluara ndonjëherë në Egjipt.