array(1) {
 [0]=>
 array(2) {
  ["archive_color"]=>
  string(7) "#AE1919"
  ["menu_attr"]=>
  string(31) "https://kallxo.com/kuriozitete/"
 }
}

Kinë, autoritetet kineze thonë se kanë klonuar me sukses 3 'super lopë' shumë produktive

Shkencëtarët kinezë i kanë klonuar me sukses tri "super lopë" që mund të prodhojnë një sasi jashtëzakonisht të lartë qumështi, raportoi media shtetërore, duke e ...

Egjipt, gjendet mumje e mbuluar me ar, sarkofag i pa hapur për 4300 vjet

Mumja, mbetjet e një njeriu të quajtur Hekashepes, konsiderohet si një nga mbetjet më të vjetra dhe më të plota jo mbretërore të zbuluara ndonjëherë në Egjipt.

Rusi, minus 50 gradë në njërin prej qyteteve më të ftohta në botë

Qyteti i Yakutsk në Siberinë lindore në Rusi po shënon temperaturat minus 50 gradë Celsius, i identifikuar si njëri nga qytetet më të ftohta në botë. 

Nëntënjakët e vetëm në botë kthehen në vendin e tyre në Mali

Nëntënjakët e vetëm në botë të lindura në të njëjtën kohë - janë kthyer të sigurt në shtëpinë e tyre në Mali pasi ...

Sulmuesi i Lady Gaga-s dënohet me 21 vjet burg

Zyrtarët amerikanë thanë të hënën se njeriu që e qëlloi dhe plagosi qenin e Lady Gaga-s vitin e kaluar u dënua me 21 vjet burg pasi ...

Mijëra foka të ngordhura shfaqen në bregun Kaspik të Rusisë

Rreth 2,500 foka të rrezikuara janë gjetur të ngordhura në bregdetin Kaspik të Rusisë, njoftoi të dielën agjencia shtetërore e lajmeve RIA Novosti, duke cituar autoritetet në rajonin e ...