Postet nga: festat e fundvitit

Anulohen 1 mijë e 400 fluturime brenda ditës

Gëzimi i udhëtimit për festat e fundvitit është kthyer në ankth për shumë njerëz, pas anulimit të flurimeve masivisht në mbarë botën për ...

Festat e fundvitit nën hijen e Omicronit

Derisa varianti i ri i koronavirusit, Omicron, po përhapet shpejt në të dyja anët e Atlantikut, amerikanët dhe evropianët po hyjnë në sezonin e festave të ...

Zyra e Presidentes blen bredha dhe dekore për festat e fundvitit në vlerë 950 euro

Zyra e Presidentes së Kosovës ka blerë bredha dekorativë dhe drita e dekore të tjera në vlerë 950 euro për festat e fundvitit.

Prishtina ndez dritat për festat e fundvitit (FOTO)

Komuna e Prishtinës në orët e mbrëmjes ka ndezur dritat e dekorimeve për festat e fundvitit.

Prishtina fillon dekorimin e qytetit për fundvit, kështu pritet të duken sheshet kryesore

Komuna e Prishtinës këtë javë ka filluar procedurat për dekorimin e qytetit për festat e fundvitit.

Bizneset në Podujevë do të punojnë në dy të dielat e ardhshme për shkak të festave të fundvitit

Komuna e Podujevës ka njoftuar që bizneset e kësaj komune do të mund të punojnë në dy të dielat e ardhshme për shkak të festave të fundvitit.

Prishtinë, 100 euro gjobë për ata që përdorin mjete piroteknike

Kryetari i Prishtinës, Shpend Ahmeti, ka publikuar një urdhëresë ku ndalohet përdorimi i mjeteve piroteknike në vende të hapura, gjegjësisht në sheshe, rrugë e tregje.

Bie importi i fishekzjarreve gjatë këtij viti

Sikurse gjatë viteve tjera në muajin dhjetor fillon blerja dhe shitja më e madhe e mjeteve piroteknike në Kosovë.