Postet nga: 7 marsi

Djali ‘trashëgon’ vendin e punës së babait në Shkollën '7 Marsi' në Suharekë

Punësimi i mësimdhënësit të lëndës së edukatës fizike në Shkollën “7 Marsi” në Suharekë ka shfaqur në publik pakënaqësitë e kandidatë...

7 marsi e gjen Kosovën me protesta dhe kërkesa për reformë e cilësi në arsim

Festa e sivjetshme e 7 marsit gjeti grupe studentësh dhe aktivistësh para zyrave të Sindikatës së Bashkuar të Arsimit, Shkencës dhe Kulturës.

Kurti: Nëse nëna është mësuesja e parë, mësuesja është nëna e dytë

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti me rastin e 7-marsit, Ditës së Mësuesit tha se arsimi - shkolla, është vendi ku fëmija për herë të parë ...

Tahiri para seancës për 7 Marsin: Kryeministri t'i lë fjalimet e bukura, duhet t'i rrisë pagat e mësimdhënësve

Shefi i grupit parlamentar të Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës (AAK), Besnik Tahiri, para fillimit të seancës së jashtëzakonshme në nder të 7 marsit - ...

Kuvendi me dy seanca të jashtëzakonshme sot

Kuvendi i Republikës së Kosovës do të mbajë sot dy seanca të jashtëzakonshme, të njëpasnjëshme.

Cilësia në arsim, paralajmërohet protestë më '7 Mars'

Më 7-mars, organizata ‘Global Shapers Prishtina’ do të organizojë një protestë për cilësi në arsim.

Hoti uron mësimdhënësit për 7 Marsin, premton përkrahjen e Qeverisë për arsimin

Kryeministri në detyrë, Avdullah Hoti, ka falënderuar mësimdhënësit e Kosovës në Ditën e Mësuesit- 7 Marsin.

Komuna e Shtimes nderon mësuesit me mirënjohje

Në Ditën e Mësuesit, Komuna e Shtimes i ka nderuar me mirënjohje mësuesit më të dalluar.