Postet nga: FC BALLKANI

Ballkani kampion i Kosovës në futboll

Ballkani nga Suhareka është shpallur kampion i Kosovës për sezonin 2021/22.

Tifozi pëson arrest kardiak, ekipet mjekësorë të Ballkanit dhe Dritës e shpëtojnë nga më e keqja

Një shikues ka pësuar arrest kardiak sot gjatë zhvillimit të ndeshjes mes FC Ballkanit dhe FC Dritës, në Suharekë.

Ndeshja Gjilani-Ballkani, ky është vendimi i Komisionit të Garave

Komisioni i Garave i Federatës së Futbollit të Kosovës ka marrë vendim që ndeshjen e zhvilluar më 3 prill ndërmjet Gjilanit dhe Ballkanit ta regjistrojë me rezultat zyrtar 3:0 ...

Huliganizmi në Stadiumin e Gjilanit, Prokuroria kërkon paraburgim ndaj dy personave

Prokuroria Themelore në Gjilan ka ushtruar kërkesë për caktimin e masës së paraburgimit ndaj F. R. dhe B.K.,  për shkak të dyshimit se secili veç ...

Huliganizmi në stadiumin e Gjilanit, arrestohen edhe 3 të dyshuar

Edhe tre persona janë arrestuar nga Policia në lidhje me incidentin në stadiumin e Gjilanit, ku pasi tifozëria gjilanase u fut në fushë u sulmua fizkisht portiere i klubit ...

Arrestohet një person për sulmin ndaj portierit të FC Ballkanit

Një person është arrestuar në orët e mbrëmjes në lidhje me sulmin ndaj portierit të klubit futbollistik “Ballkani” Stiv Frashëri.

FC Ballkani jep detaje për gjendjen e portierit që u sulmua sot në Gjilan

Klubi futbollistik nga Suhareka, Fc Ballkani, ka deklaruar se portieri i tyre që u sulmua sot, Stiv Frashëri, është jashtë rrezikut për jetë ku në emergjencën e ...

“Skifterat” distancohen nga akti i shëmtuar, kryesia deklaron dorëheqjen

Kryesia e tifozëve të klubit të futbollit Gjilani – "Skifterat" ka reaguar pas sulmit të tifozëve ndaj portierit të KF Ballkani, Stivi Frashëri, i cili si pasojë e ...