Postet nga: FC BALLKANI

Vjosa Osmani takon djemtë e 'Ballkanit' një ditë para ndeshjes kundër ekipit turk

Presidentje e vendit, Vjosa Osmani, ka pritur në takim djemtë e ekipit suharekas, FC Ballkani, një ditë para përballjes me klubin turk - Sivasspor.

Një person i therur nga përplasja në mes tifozëve në ndeshjen Prishtina - Ballkani

Policia e Kosovës ka bërë të ditur se një person është therur mbrëmë para ndeshjes futbollistike Prishtina – Ballkani, gjatë përplajes së tifozëve të dyja skuadrave.

Ballkani shkruan historinë, prek play-offin e Ligës së Konferencës – ëndërron për fazën e grupeve

Ballkani ka shënuar fitore me penallti ndaj Klaksvik si mysafir, duke kaluar në fazën e play-offit e Ligës së Konferencës, ndërsa ndeshja në kohën ...

Ballkani fiton ndaj Klaksvik, shpreson të kualifikohet në rundin e ‘play-offit’ në Ligën e Konferencës

Kampioni i Kosovës, Ballkani, ka arritur fitore prej 3-2 përballë ekipit nga Ishujt Faroe, Klaksvik, në ndeshjen e parë të rundit të tretë kualifikues të Ligës së ...

Ballkani kampion i Kosovës në futboll

Ballkani nga Suhareka është shpallur kampion i Kosovës për sezonin 2021/22.

Tifozi pëson arrest kardiak, ekipet mjekësorë të Ballkanit dhe Dritës e shpëtojnë nga më e keqja

Një shikues ka pësuar arrest kardiak sot gjatë zhvillimit të ndeshjes mes FC Ballkanit dhe FC Dritës, në Suharekë.

Ndeshja Gjilani-Ballkani, ky është vendimi i Komisionit të Garave

Komisioni i Garave i Federatës së Futbollit të Kosovës ka marrë vendim që ndeshjen e zhvilluar më 3 prill ndërmjet Gjilanit dhe Ballkanit ta regjistrojë me rezultat zyrtar 3:0 ...

Huliganizmi në Stadiumin e Gjilanit, Prokuroria kërkon paraburgim ndaj dy personave

Prokuroria Themelore në Gjilan ka ushtruar kërkesë për caktimin e masës së paraburgimit ndaj F. R. dhe B.K.,  për shkak të dyshimit se secili veç ...