Rezultatet e kerkimit për: syri i popullit

UP-ja reagon për asistentin e vetëshpallur

Universiteti i Prishtinës “Hasan Prishtina” thotë se një person rrejshëm është duke e shpallur vetën ‘asistent” të ...

Policia interviston kryeinspektorin e punës për Mitrovicë

Policia e Kosovës e ka intervistuar kryeinspektorin e punës për Rajonin e Mitrovicës, Nexhat Fazilu. Lajmi ...

Aksident me të lënduar në Lipjan

Sot rreth orës 17:20, në Lipjan ka ndodhur një vet aksident trafiku me të lënduar. Policia e Kosovës ...

Telekomi nënshkruan kontratën për blerjen e 305 telefona luksozë

Telekomi i Kosovës, të mërkurën, me datë 21 gusht e ka nënshkruar kontrata 207 mijë euro për ...

Gjykata e Apelit: Lejohet ndërrimi i emrit dhe gjinisë në regjistrin civil

Organizatat jo-qeveritare për të drejtat e komunitetit LGBTI në Kosovë, CEL dhe CSGD, ka njoftuar se dje është informuar ...

Anelka për transferimin në Juventus: Ishte eksperienca me më e keqe

Sulmuesi i njohur francez Nicolas Anelka në një intervistë për “Tuttojuve”, ka folur për aventurën e tij ...

Gjykata: Rrugëtimi i veturës me 31 kg marihuanë nga Shqipëria në Gjakovë

Gjykata e Gjakovës, pas kërkesës së Prokurorisë i ka caktuar paraburgimin prej një muaji dy të dyshuarve ...

Sarri nuk do ta drejtojë Juventusin

Trajneri i Juventusit, Maurizio Sarri, është i sëmur dhe është duke u kuruar nga pneumonia.

Mjeku kujdestar tregon për gjendjen e personit të therur në Prishtinë

Sot në rrugën “Ahmet Krasniqi” në Prishtinë një person është therur me thikë duke marrë lëndime të rë...