Postet nga: Zyra e Prokurorit te specializuar

ZPS shton materiale të reja në listën e dëshmive në gjykimin kundër krerëve të UÇK-së

Zyra e Prokurorit të Specializuar ka shtuar disa materiale të reja në listën e dëshmive për gjyqin kundër krerëve të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës (...

Dosja e Prokurorisë – Burgjet për të cilat po akuzohen krerët e UÇK-së

Zyra e Prokurorit të Specializuar me versionin e fundit të publikuar të aktakuzës për rastin kundër Hashim Thaçit, Kadri Veselit, Rexhep Selimit e Jakup Krasniqit, po ...

Dosja e Prokurorisë – Thaçi dyshohet se në Qirez kërcënoi me vrasje një anëtar të delegacionit nga Prishtina

Kliko këtu, bashkohu në grupin e KALLXO në Viber dhe informohu në kohë reale me lajmet kryesore gjatë dites

Specialja ia vazhdon paraburgimin Thaçit, në Ditën e Pavarësisë së Kosovës

Në 15-vjetorin e shpalljes së Pavarësisë së Kosovës, ish-Presidentit të Republikës së Kosovës, Hashim Thaçit i është vazhduar paraburgimi nga gjyqtari i procedurës paraprake ...

Avokati i Thaçit: Do t’i paraqesim ZPS-së dosje për krimet e serbëve në Kosovë

Avokati i Hashim Thaçit, Gregory Kehoe, ka deklaruar se e kanë ndërmend që t’i dorëzojnë Zyrës së Prokurorit të Specializuar materiale për krimet që ...

Zyra e Prokurorit të Specializuar kërkon vazhdimin e paraburgimit për Kadri Veselin

Zyra e Prokurorit të Specializuar (ZPS) në Hagë ka kërkuar vazhdimin e paraburgimit për Kadri Veselin.

Musliu deklarohet pas raportimit të Inspektorit të përgjithshëm të AKI-së

Deputetja e Partisë Demokratikë të Kosovës, Ganimete Musliu ka folur lidhur me ftesën që është bërë Inspektorit të përgjithshëm të AKI-së Burim Ramadani nga e ...

Inspektori i Përgjithshëm i AKI-së ftohet nga Zyra e Prokurorit të Specializuar si dëshmitar

Agjencia Kosovare e Inteligjencës ka njoftuar se Inspektori i Përgjithshëm i saj, Burim Ramadani është ftuar si dëshmitar nga Zyra e Prokurorit të Specializuar.