Postet nga: burgjet

Shërbimi Korrektues i Kosovës me u.d drejtor të ri

Ismajl Dibrani është ushtrues i detyrës së drejtorit të ri i zgjedhur i Shërbimit Korrektues të Kosovës.

Raporti i DASH për burgjet: Korrupsion, dhunë, mungesë e dritës dhe ajrit nëpër qeli

Raporti i Departamentit Amerikan të Shtetit (DASH), për Kosovën ka vënë në theks të veçantë edhe gjendjen e burgjeve në Kosovë, duke përmendur dhunë, korrupsion ...

Dosja e Prokurorisë – Burgjet për të cilat po akuzohen krerët e UÇK-së

Zyra e Prokurorit të Specializuar me versionin e fundit të publikuar të aktakuzës për rastin kundër Hashim Thaçit, Kadri Veselit, Rexhep Selimit e Jakup Krasniqit, po ...

SHKK bastis dhomat e qendrave korrektuese dhe të paraburgimit në prag të festave të fundvitit

Shërbimi Korrektues i Kosovës (SHKK), njoftoi të premten se në prag të festave të fundvitit, gjatë kësaj jave ka realizuar bastisje të dhomave dhe të të gjitha ...

DASH: Ka të burgosur në Kosovë që dëmtojnë vetën për t’i plotësuar nevojat e tyre

Të dënuarit e vendosur në burgje e në qendra të paraburgimit në Kosovë është dashur që të lëndojnë vetën e tyre vetëm që të marrin vë...

Ministrja Haxhiu dhe ministri i Drejtësisë i Danimarkës vizituan burgun ku pritet të vendosen të dënuarit nga Danimarka

Ministrja e Drejtësisë, Albulena Haxhiu dhe ministri i Drejtësisë nga Mbretëria e Danimarkës, Nick Hakerup, kanë vizituar sot Institucionin Korrektues në Gjilan, ku pritet të vendosen ...

Pranimi i 300 të burgosurve nga Danimarka në Kosovë, sqarimi i ministrit danez të Drejtësisë

Ministri i Drejtësisë në Danimarkë, Nick Haekkerup ka thënë se kanë lidhur një marrëveshje politike shumëvjeçare me Shërbimin Korrektues të Kosovës.

Lufta për të mbijetuar burgun dhe pandeminë

Më 19 gusht, në Qendrën e Paraburgimit në Hajvali, u vetëvra një i paraburgosur i lindur më 1988. Autoritetet thanë se stafi ka ndërhyrë menjëherë dhe viktima, me ...