Postet nga: zgjedhjet ne maqedoni te veriut

Pas opozitës shqiptare, edhe BDI-ja me kandidat për president të Maqedonisë së Veriut

Bashkimi Demokratik për Integrim (BDI) do të marrë pjesë në garën për president të Maqedonisë së Veriut, por kryetari i kësaj partie, Ali Ahmeti nuk do ...

Shkup: Kryetari i Kuvendit i shpall zgjedhjet presidenciale dhe parlamentare

Kryetari i Kuvendit të Maqedonisë së Veriut, Jovan Mitrevski, i ka caktuar të mërkurën, më 14.02.2024, datat për mbajtjen e zgjedhjeve presidenciale dhe parlamentare.

Pendarovski: Kurti mund të mbështesë kë të dojë në zgjedhjet e 8 majit

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka të drejtë të mbështesë persona dhe parti politike në zgjedhjet parlamentare në Maqedoninë e Veriut, njëjtë sikur mbështetje të tilla ...

Ziadin Sela: S’kam bërë asnjë hap për ta dëmtuar imazhin e kryeministrit Kurti

Kryetari i Kuvendit Qendror të Aleancës për Shqiptarët, Ziadin Sela, ka thënë sot, më 13.02.2024, se nuk ka bërë asnjë hap për ta dëmtuar ...

Kurti takon opozitën shqiptare në Maqedoni të Veriut, anëtari i saj thotë se LVV është pjesë e koalicionit të tyre

Kryeministri Albin Kurti e kryekuvendari Glauk Konjufca kanë pritur sot në takim krerë të partive politike shqiptare nga Maqedonia e Veriut.

Kurti e Rama takohen me kryetarin e Aleancës Shqiptare, Arben Taravari

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti dhe ai i Shqipërisë, Edi Rama, janë takuar sot me kryetarin e Aleancës për Shqiptarët, Arben Taravari.

Kasami feston fitoren: Nga nesër nisin punët

Lideri i Lëvizjes Besa në Maqedoninë e Veriut, Bilall Kasami ka festuar në Tetovë pasi fitoi zgjedhjet lokale dhe siguroi postin e të parit të kësaj komune.

Teuta Arifi e pranon humbjen në Tetovë

Teuta Arifi e ka pranuar humbjen në Tetovë nga kundërkandidati nga Lëvizja Besa, Bilall Kasami.