Postet nga: zgjedhjet ne maqedoni te veriut

Shkup: Asnjë grua s’udhëheq listat zgjedhore shqiptare

Aktivistët për të drejtat e grave thonë se është për të ardhur keq që asnjë nga dy blloqet politike shqiptare në Maqedoninë e Veriut, që do të ...

BDI paralajmëron trazira të mundshme në Maqedoninë e Veriut “sipas një skenari rus”

Bashkimi Demokratik për Integrim (BDI) ka paralajmëruar trazira të mundshme në Maqedoninë e Veriut pas zgjedhjeve parlamentare, që do të mbahen më 8 maj.

VIDEO - Rrëfimi i Arben Taravarit për kandidimin për president të Maqedonisë së Veriut

Kandidati për president të Maqedonisë së Veriut, Arben Taravari ka folur rreth kandidaturës së tij për këtë pozitë, në zgjedhjet presidenciale që do të mbahen më 24.04.2024 ...

Sela mohon të ketë gisht në zgjedhjen e familjarit të tij si sekretar partie

Kryetari i partisë Aleanca për Shqiptarët në Maqedoninë e Veriut, Ziadin Sela, ka dhënë sqarime për pozitën e familjarit të tij brenda strukturave të kë...

Si u përça ‘Aleanca për Shqiptarët’ në Maqedoni të Veriut?

Deputeti shqiptar në Maqedoninë e Veriut dhe kryetari i partisë Aleanca për Shqiptarët, Ziadin Sela, në emisionin "KallxoPërnime" ka folur rreth përçarjes brenda kësaj ...

Bujar Osmani flet rreth kandidaturës së tij për president të Maqedonisë së Veriut

Në Maqedoninë e Veriut kanë filluar përgatitjet për zgjedhjet presidenciale dhe parlamentare qe zhvillohen në fund të prillit dhe fillim të majit.

Intervistë me kryeministrin e Maqedonisë së Veriut, Talat Xhaferin - LIVE

Në emisionin “Kallxo Përnime” po transmetohet intervista me kryeministrin e Maqedonisë së Veriut, Talat Xhaferin.

Taravari: Një nga tre postet shtetërore, me Kushtetutë t’u takojë shqiptarëve

Një nga tre postet më të rëndësishme shtetërore në Maqedoninë e Veriut – presidenti, kryeministri apo kryetari i Kuvendit – duhet t’i takojë shqiptarëve dhe kjo duhet ...