Postet nga: bilall kasami

Koalicioni i parë parazgjedhor shqiptaro-maqedon

Lidhja e koalicionit të parë parazgjedhor mes një partie maqedonase dhe një partie shqiptare, ka nxitur reagime të shumta në opinion mbi pasojat që mund të ketë në raportet ndë...

Aleanca e re Zaev – Kasami shqetëson partinë e Ali Ahmetit

Një aleancë e re e sapoformuar midis Partisë Social Demokrate të Zaevit dhe partisë etnike shqiptare Lëvizja Besa, ka zemëruar partnerin e Social Demokratëve në qeveri, Bashkimin ...

Kush e 'Prishi' Besën

Përplasjet politike në partinë opozitare shqiptare, Lëvizja Besa që çuan në ndarjen e saj në dy blloqe, vlerësohen se nuk janë vetëm rrjedhojë e rezultatit të ...

Lufta Kundër Korrupsionit S’duhet të Jetë Selektive

Lideri i Lëvizjes Besa, Bilall Kasami, duke komentuar arrestimin e dhjetëra personave, të cilët ishin pjesë e ngjarjeve të dhunshme të 27 prillit, si përballjen me drejtë...

Kasami: Tetovarët Jetojnë më Keq se në Mesjetë

Kandidati i Lëvizjes Besa për kryetar të komunës së Tetovës, Bilall Kasami, tha se ka përgatitur 14 zotime për këtë komunë për zgjedhjet ...

Partitë Shqiptare në Maqedoni Bashkohen për të Drejta më të Avansuara

Partitë Bashkimi Demokratik për Integrim, Koalicioni Rilindje me Besë dhe Aleanca për Shqiptarët, me këtë deklaratë e kanë vendosur zbatimin e plotë të Marrëveshjes së ...

Kriza në Maqedoni

Kriza në Maqedoni

Në një intervistë të gjatë në kuadër të emisionit “Kriza në Maqedoni”, kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim (BDI), Ali Ahmeti, flet për prapaskenat e Kumanovës, ...

Bilall Kasami: BDI e PDSh, Zëri Shqip i VMRO- DPMNE

Bilall Kasami: BDI e PDSh, Zëri Shqip i VMRO- DPMNE

Lideri i subjektit të ri opozitar shqiptar në Maqedoni, Lëvizja Besa, Bilall Kasami, ka hedhur kritika të ashpra ndaj dy partive më të mëdha të shqiptarëve atje, ...