Postet nga: tetovë

Një 44-vjeçare vdes në aksident trafiku në Tetovë

Në një aksident trafiku mbrëmë rreth orës 23:00 në rrugën Tetovë-vendi Banjiçë, ka vdekur një grua 44 vjeçare, ndërsa janë lënduar edhe tre persona.

Tetovë, pas shiut ujëra të zeza dalin në sipërfaqe, banorët të frikësuar

Të reshurat e shiut kanë nxjerrë ujërat e zeza nga kanalizimi në lagjen 166 të Tetovës.

VIDEO - Mijëra shtëpi në Tetovë pa ujë të pijshëm, banorët të shqetësuar nga coronavirusi

Tre mijë shtëpi, nga varrezat e qytetit të Tetovës e deri te tregu i kafshëve në Reçicë të vogël janë pa ujë të pijshëm. ...

Plagoset në dasmë djali i deputetit nga Tetova

Festimi me të shtëna me armë zjarri në një dasmë në Tetovë për pak sa nuk u shndërrua në tragjedi, pasi u plagosën dy djem të ...

Ultimatumi i studentëve në Tetovë: Plotësoni kërkesat ose kthehemi në rrugë!

Studentët në Tetovë protestuan edhe sot. Ata marshuan në këmbë nga qendra e qytetit deri tek UShT-ja dhe dhanë ultimatum 7 ditë.

Shfaqja 'Kur hana del’ hapë edicionin e gjashtë të Festivalit të Teatrit në Tetovë

Shfaqja “Kur hana del" me tekst të Ag Apollonit dhe regji të Ben Apollonit do të hapë edicionin e gjatë të Festivalit Ndërkombëtar të Teatrit në Tetovë, që ...

Arrestohen dhejtëra valltare

Janë arrestuar 32 valltare në Tetovë, një prej tyre nga Kosova.

Tre të plagosur, njëri prej tyre në komë

Tre persona janë plagosur në një shkëmbim zjarri në rrugën “29 Nëntori” në Tetovë dhe për shkak të lëndimeve janë dërguar në Kompleksin Klinik “Në...