Postet nga: Xhudo

Dy Medalje për Kosovën: Nora e Artë, Distria e Argjendtë

Nora Gjakova u stolis me medalje të artë, kurse Distria Krasniqi mori të argjendtën në turneun ‘Grand Prix’ që po mbahet në Tunizi.

Xhudistet e Kosovës Nisin Mbarë 2018-ën

Xhudistet Nora Gjakova dhe Distria Krasniqi kanë fituar ndeshjet e para në Grand Prix që po mbahet në Tunis të Tunizisë.

Distria- Dy Fitore dhe Dy Humbje në Rusi

Xhudistja kosovare Distria Krasniqi shënoi dy fitore dhe pësoi dy humbje në mastersin e Rusisë, ndërsa zuri vendin e pestë.

Nora e Distria Përfaqësojnë Kosovën në Rusi

Sot në Saint Petersburg do të nisë turneu i xhudos në të cilin Kosovën do ta përfaqësojnë Nora Gjakova e Distria Krasniqi.

Kosova Prezantohet si Shtet i Barabartë në Mastersin e Xhudos në Rusi

Trajneri i xhudos, Driton Kuka, ka bërë të ditur se Rusia ka pranuar që Kosova të prezantohet si shtet i barabartë në Mastersin e xhudos që zhvillohet në St. ...

Akil Gjakova i Argjendtë në Podgoricë

Akil Gjakova në Kampionatin Europian në Podgoricë për moshën deri në 23 vjet fitoi medaljen e argjendtë.

Akil Gjakova në Finale të Europianit

Akil Gjakova, xhudisti kosovar, ka mbërritur deri në finale të Kampionatit Europian për moshën deri 23 vjeçe që po zhvillohet në Podgoricë.

Distria Krasniqi e Artë në Podgoricë

Distria Krasnqi fitoi medaljen e artë në Kampionatin Europian u-23 të Xhudos që po zhvillohet në Podgoricë.