Postet nga: Xhudo

Distria Krasniqi e Artë në Podgoricë

Distria Krasnqi fitoi medaljen e artë në Kampionatin Europian u-23 të Xhudos që po zhvillohet në Podgoricë.

Distria Krasniqi në Finale të Kampionatit Europian

Në Podgoricë të Malit të Zi është duke u zhvilluar kampionati evropian i xhudos, për grupmoshën U – 23.

Kosova Kthehet Pa Medalje nga Budapesti

Përkundër luftës së mirë, xhudistja kosovare Nora Gjakova u mposht nga koreania Youjeong Kwan me shënim të artë, në kategorinë -57 kilogram të Kampionatit Botëror ...

Driton Kuka Dekorohet me Medaljen Presidenciale të Meritave

Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, për kontributin e veçantë në sport, trajnerin e xhudos Driton Kuka e ka dekoruar me Medaljen Presidenciale të ...

Peja do të Bëhet me Qendër Nacionale të Xhudos

Pozitë dhe opozitë janë bërë bashkë në Kuvendin Komunal të Pejës dhe kanë miratuar propozimin që në qendër të qytetit të ndërtohet objekti i Qendrës ...

Heronjtë e Rios Kthehen të Dielën

Fituesja e medaljes së artë në Lojërat Olimpike “Rio 2016”, Majlinda Kelmendi së bashku me trajnerin e saj Driton Kuka, xhudisten tjetër Nora Gjakova dhe kryetarin e Federatës ...

Nora Gjakova Rrugës së Majlindës

Xhudistja tjetër kosovare, Nora Gjakova, ka fituar ndeshjen e saj të parë kundër kolumbianes Amaris Yadynis në kuadër të Lojërave Olimpike në Rio de Janeiro.

Kërkohen Investime në Sport për Ngritje të Imazhit

Medaljes së artë në garën e Parisit të sjellë nga xhudistja Majlinda Kelmendi i është gëzuar edhe Kryeministri i Kosovës, Isa Mustafa, edhe pse askush nga Qeverisa ...