Postet nga: Driton Kuka

Driton Kuka i hyn politikës, i bashkohet AAK-së

Trajneri i famshëm i xhudos Driton Kuka është anëtarësuar në Aleancën për Ardhmërinë e Kosovës.

 Driton Kuka: Sportistët tanë shumë të dobët, nuk shkohet për shëtitje e foto në Baku

Trajneri  i Kombëtares së Kosovës në Xhudo Driton Kuka është shprehur i zhgënjyer me sukseset e sportistëvë të rinj në Lojërat Eurpoiane që janë duke ...

Driton Kuka: Kryefjala e shtetësisë së Kosovës është Sporti 

Trajneri i Kombëtares së Kosovës në xhudo Driton Kuka, ka shprehur pakënaqësinë e tij për mos votimin nga Parlamenti i Kosovës për ligjin ...

Krasniqi e pandalshme, pasi deklasoi xhudisten serbe - mposht edhe xhudisten e Koresë së Jugut

 

Distria Krasniqi mposht serben, kalon në gjysëmfinale të Grand Prixit

Xhudistja kosovare Distria Krasniqi ka mposhtur serben Andrea Stojadinov, për t’u kualifikuar në gjysëm finale të Grand Prixit të xhudos, që po mbahet në Antalia të Turqisë.

Dy medalje të arta dhe një të bronztë për Kosovën në Greqi

Trajneri i xhudos, Driton Kuka ka njoftuar se Kosova ka fituar dy medalje të arta dhe një të bronztë në Kupën Europiane për Juniore që është zhvilluar në ...

‘Greva’ e Driton Kukës me kampionët

Trajneri i suksesshëm i Kosovës në xhudo, Driton Kuka, ka postuar një foto në Facebook, duke treguar se ai së bashku me xhudistet e xhudistët e tij ...

Kampionet stërviten në terr

Ditëve të fundit, shumë vendbanime në Kosovë janë duke u përballur me reduktime të energjisë elektrike dhe kjo nuk i ka kursyer as sportistët kulmorë të Kosovë...