Postet nga: Budapest

Konjufca takon komisionerin e BE-së për zgjerim Oliver Varhelyi

Kryetari i Kuvendit të Republikës së Kosovës, Glauk Konjufca ka takuar sot në Budapest komisionerin e Bashkimit Evropian për Fqinjësi dhe Zgjerim, Oliver Varhelyi.

Konjufca: Populli i Kosovës i vetmi popull i izoluar në Evropë

Kryetari i Kuvendit të Kosovës gjatë vizitës në Budapest të Hungarisë, në fjalën e tij në Kuvendin e Hungarisë para kryetarëve të parlamenteve të disa shteteve ...

Distria Krasniqi mposht spanjollen Julia  dhe kalon në finale

Distria Krasniqi ka vazhduar me fitore, ajo në gjysmëfinale e ka mposhtur spanjollen Juliana Figueroa.

Raportimi mbi demokracinë në Evropë, target i ri i BIRN në gazetari hulumtuese

Rrjeti Ballkanik për Gazetari Hulumtuese ka lansuar faqen e re të lajmeve që fokusohet në raportimin mbi demokracinë në Evropë.

Shtatë të vdekur nga përmbytja e anijes në Budapest

Së paku shtatë njerëz vdiqën dhe 19 mbeten të zhdukur, pasi një anije u përmbyt në lumin Danub në kryeqytetin e Hungarisë, Budapest.

Universiteti i Sorosit ‘dëbohet’ nga Hungaria

Universiteti i Europës Qendrore në Budapest tha se është "detyruar" t'i zhvendosë programet e tij prestigjioze në një kampus në Vjenë, pas një beteje të gjatë ligjore me Qeverinë ...

Hungarezë e Polakë Marshojnë në Mbrojtje të Kryeministrit Orban

Dhjetëra mijëra mbështetës të kryeministrit të Hungarisë, Viktor Orban kanë marshuar sot në përkrahje të tij, duke shpresuar se ai do ta fitojë edhe një ...

Majlinda Mund të Jetë Lënduar

Gjatë luftës për medaljen e bronztë në Kampionatin Botëror të Xhudos në Budapest kampionia Majlinda Kelmendi mund të jetë lënduar.