Postet nga: loriana kuka

Xhudistja Loriana Kuka fiton medaljen e artë në Lojërat Mesdhetare

Xhudistja Loriana Kuka ka fituar medaljen e artë në Lojërat Mesdhetare ‘Oran 2022’.

Loriana Kuka fiton medaljen e artë në Sarajevë

Xhudistja kosovare, Loriana Kuka, ka fituar finalen ndaj italianes Linda Politi për të marrë medaljen e artë në European Open – Sarajevo që po mbahet në kryeqytetin e Bosnjës.

11 sportistët që do të përfaqësojnë Kosovën në Tokio 2020

 

Kuka mposhtet në gjysmëfinale, lufton për medaljen e bronztë

Loriana Kuka është mposhtur në gjysmëfinale të Europianit të xhudos që po mbahet në Lisbonë të Portugalisë.

Loriana Kuka në gjysmëfinale të Europianit

Loriana Kuka ka vazhduar me fitore në kampionatin Europian të Xhudos që po mbahet në Lisbonë të Portugalisë.

Loriana Kuka mposht ukrainasen Turchyn dhe kualifikohet në çerekfinale të Europianit

Loriana Kuka ka mposhtur xhudisten ukrainase Anastasiya Turchyn, duke kaluar në çerekfinale të Kampionatit Europian që po mbahet në Lisbonë të Portugalisë.

Xhudo: Loriana Kuka fiton medaljen e bronztë në Doha të Katarit

Loriana Kuka ka arritur ta rrëmbejë medaljen e bronztë në kuadër të Masterit të xhudos që po mbahet në Doha të Katarit.

Xhudo: Loriana Kuka e kalon pengesën e parë në Doha të Katarit

Loriana Kuka ka kaluar pengesën e parë në Mastersin e xhudos që po mbahet në Doha të Katarit.