Postet nga: xhafer gashi

Vdekja e dy fëmijëve në Milloshevë, flet kryetari i Obiliqit

Gjatë ditës së sotme kanë vdekur në mënyrë tragjike dy fëmijë në Milloshevë të Obiliqit, pasi kishin rënë në një gropë të mbushur me ujë.

Obiliq, vihet guri i themelit të Bibliotekës së Qytetit

Në kuadër të Ditës së Çlirimit të Obiliqit, sot është vendosur guri i themelit të Bibliotekës së Qytetit, projekt ky me vlerë 272 mijë euro.

5 raste të reja me COVID-19 në Obiliq, reagon kryetari Gashi

Në Kosovë sot janë regjistruar 40 raste me COVID-19, prej tyre 5 raste të reja në komunën e Obiliqit.

Lehonat në Obiliq do të përfitojnë 150 euro nga Komuna

Komuna e Obiliqit do të ndajë një shumë prej 150 euro për çdo grua lehonë të kësaj komune.

Kryetari i Obiliqit: Nesër nuk hapet çerdhja

Kryetari i Obiliqit, Xhafer Gashi, përmes një postimi në ‘Facebook’ ka bërë të ditur se nesër çerdhet dhe kopshtet për fëmijët 0 deri në 5 vjeç  ...

​Obiliq, 100 pako ushqimore dhe higjienike për familjet në nevojë

Komuna e Obiliqit sot ka pranuar 100 pako ushqimore dhe higjienike donacion të dedikuara për familjet në nevojë.

I infektuari me coronavirus nga Obiliqi, punëtor në një Klinikë Private në Prishtinë

Personi i infektuar me COVID-19 në Obiliq është punonjës në një Klinikë private në Prishtinë.

Asociacioni i Komunave të Kosovës del me një kërkesë për Ministrinë e Financave

Me anë të një letre, Asociacioni i Komunave të Kosovës i është drejtuar Besnik Bislimit, Ministër i Financave dhe Transfereve lidhur me mundësinë e marrjes së masave ...

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!