Postet nga: komuna e obiliqit

Vjosa Osmani fillon 'vizitën e gjelbër', në Komunën e Obiliqit

Kryetarja e Kuvendit të Kosovës, Vjosa Osmani, në një lidhje direkte përmes rrjetit social Facebook, ka njoftuar se do të vizitojë Komunën e Obiliqit në kuadër ...

Lehonat në Obiliq do të përfitojnë 150 euro nga Komuna

Komuna e Obiliqit do të ndajë një shumë prej 150 euro për çdo grua lehonë të kësaj komune.

Drenasi dhe Obiliqi hapin çerdhet

Komuna e Drenasit  dhe ajo e Obiliqit kanë njoftuar se që nga sot çerdhet në këto qytete janë hapur.

Kryetari i Obiliqit: Nesër nuk hapet çerdhja

Kryetari i Obiliqit, Xhafer Gashi, përmes një postimi në ‘Facebook’ ka bërë të ditur se nesër çerdhet dhe kopshtet për fëmijët 0 deri në 5 vjeç  ...

VIDEO - Obiliq, Komuna planifikon rrënimin e banesave, familjet të shqetësuara

 

Masat kundër coronavirusit - Komuna e Obiliqit mbanë mbledhje në sallë sportive

Për shkak të gjendjes së krijuar nga coronavirusi, Komuna e Obliqit ka mbajtur mbledhjen e asamblesë komunale në hapësirën e sallës sportive, duke ruajtur kështu ...

Shtepia e Pleqve ne Obiliq

Obiliq, mbyllet përkohësisht Shtëpia e Pleqve për shkak të coronavirusit

Komuna e Obiliqit ka njoftuar se me qëllim të menaxhimit të situatës nga coronavirusit, kanë mbyllur përkohësisht Shtëpinë e Pleqve, pasi që rrezikshmëria më ...

Obiliq, sulmoi zyrtarët policor gjatë detyrës

Një person është arrestuar në fshatin Sibovc të komunës së Obiliqit, pasi i njëjti me një mjet të fort të metalit kishte sulmuar zyrtarët policor, të cilë...

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!