Postet nga: vrasje e rëndë

Uran Ismaili në vetizolim, përsëri nuk mund të dëshmojë për rastin e vrasjes në "Bon Vivant"

Në gjykimin ndaj të akuzuarve  për vrasjen e rojes së lokalit “Bon Vivant”,  Masar Gërdovci dhe Sherif Krasniqi përsëri mungoi dëshmitari Uran Ismaili.

Nuhi Mavrovqani e pranon pjesërisht fajësinë për vrasjen e gruas në Kamenicë, por gjykata e refuzon

Nuhi Mavrovqani, i akuzuar se e ka vrarë gruan e tije në Kamenicë, sot ka dala para gjykatësit në Gjilan për t’u përballur me aktakuzën ...

Gjilan, sot nis gjykimi i të akuzuarit për vrasjen e gruas në Kamenicë

Nuhi Mavrovqani nga Kamenica sot pritet të paraqitet në Gjykatën e Gjilanit për t’u përballur me akuzën e Prokurorisë e cila atë e ngarkon me ...

Gjykata nuk e gjen adresën e Uran Ismailit për ta ftuar të dëshmojë për rastin e vrasjes në "Bon Vivant"

Sot në gjykatë e Prishtinës ka vazhduar seanca e rigjykimit ndaj të akuzuarve Masar Gërdovci dhe Sherif Krasniqi të akuzuar se në bashkëkryerje kanë kryer veprën ...

Gjykata nuk e ka adresën e Uran Ismajlit, dëshmitar në gjykimin e vrasjes në "Bon Vivant"

Ish- Ministri i Shëndetësisë, Uran Ismajli nuk është paraqitur në Gjykatën e Prishtinës ku ishte ftuar si dëshmitar në rastin e vrasjes në lokalin “Bon ...

Sërish dalin para gjykatësit të akuzuarit për vrasjen e kushëririt të tyre

Besmir Ismajli, Samet Ismajli, Fisnik Ismajli, Ismet Ismajli dhe Izri Ismajli, të akuzuar për vrasjen e Muhamet Ismajlit në fshatin Sadovinë e Çerkezëve dhe Ermond Ismajli, i akuzuar ...

Gjykimi për dhunimin dhe vrasjen e të miturit po mbahet me dyer të mbyllura

Pas një viti e dy muaj nga vrasja e fëmijës Kujtim Veseli, filloi gjykimi ndaj të akuzuarit S.O.

Me lot në sy, babë e bir dënohen me 26 vjet burg për vrasjen e para 10 viteve në Podujevë

Gjykata e Prishtinës i ka shpallur fajtorë babë e birë, Senad e Qëndrim Begu, të akuzuar për vrasjen e Sevdaim Sinanit si dhe tri tentim-vrasje.