Postet nga: Vlodymyr Zelensky

Zelensky parashikon një 'shtator të fuqishëm' për Ukrainën

Presidenti ukrainas, Volodymyr Zelensky, tha se pret “një shtator të fuqishëm për Ukrainën”, përfshirë edhe vendime kyçe nga aleatët perëndimorë sa i pë...

Zelensky thotë se Rusia ka kontrollin e qytetit Bakhmut

Presidenti i Ukrainës Volodymyr Zelensky duket se ka konfirmuar se Rusia ka fituar betejën e gjatë dhe të përgjakshme për qytetin e Bakhmut, raporton BBC.

Zelensky dhe Von der Leyen flasin për sanksionet e reja të BE-së ndaj Rusisë

Presidenti ukrainas, Volodymyr Zelensky, ka zhvilluar një bisedë telefonike me kryetaren e Komisionit Evropian, Ursula von der Leyen, për të diskutuar sanksionet e reja të BE-së ndaj Rusisë pë...

Ish-kryeministri izraelit: Putin më ka premtuar se nuk do ta vrasë Zelenskyn

Ish-kryeministri izraelit, Naftali Bennett, ka thënë se ka marrë premtim nga presidenti rus, Vladimir Putin që nuk do ta vrasë homologun e tij ukrainas, Volodymyr Zelensky.

Zelensky kërkon që bisedimet për anëtarësimin e Ukrainës në BE të nisin këtë vit

Presidenti ukrainas, Volodymyr Zelensky, ka thënë se pret që bisedimet për anëtarësimin e Ukrainës në Bashkimin Evropian, të nisin në fund të këtij viti.

Zelensky paralajmëron ukrainasit për sulme të mundshme ruse gjatë festave

Presidenti ukrainas,Volodymyr Zelensky, ka paralajmëruar për sulme të mundshme ruse gjatë sezonit të festave. Ai u bëri thirrje ukrainasve që të jenë vigjilentë ditët në ...

Rama në Ukrainë: Konsiderojeni njohjen e Kosovës, ata njerëz e meritojnë

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, po qëndron në Kiev i shoqëruar nga kryeministri i Malit të Zi, Dritan Abazoviq. Të dy patën takim me presidentin e ...

Zelensky falënderon ShBA-në për mbështetjen “e paprecedentë”

Presidenti i Ukrainës, Volodymyr Zelensky, falënderoi SHBA-në për, siç tha, mbështetjen “e paprecedentë” për Ukrainën.