Postet nga: Viti i Ri

Sylejman Selimi jashtë burgut për vit të ri

Ish-komandanti i Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, Sylejman Selimi ka kaluar natën e vitit të ri jashtë burgut.

Sa shpenzojnë qytetarët e Kosovës për festën e Vitit të Ri

Ndonëse në gjendje të rëndë ekonomike, qytetarët e Kosovës shpenzojnë shuma të mëdha për natën e Vitit të Ri.

VIDEO: Viti i Ri brenda mureve të burgut të Lipjanit

Të mbyllur brenda katër mureve  për shkak të veprimeve të gabuara në shoqëri 82 gra dhe fëmijë do e kalojnë vitin e ri në burgun e Lipjanit.

Babadimri ‘postier’ gëzon fëmijët e shtrirë në Pediatri

150 punëtorët e Shoqatës Sindikale “Postieri” të Postës së Kosovës në ditën e ndërrimit të moteve, kanë shpërndarë dhurata për fëmijë...

Në prag të Vitit të Ri i dhurohen çelësat e banesës një familjeje në Gjilan

Në prag të ndërrimit të motmoteve, kryetari i Komunës së Gjilanit, Lutfi Haziri, ia ka dhuruar çelësat e banesës familjes gjashtë anëtarëshe të Ismaile ...

Zelanda e Re feston Vitin e Ri 2019

Zelanda e Re është ndër vendet e para në botë që ka festuar ndërrimin e moteve.

Këshillat e mjekut: Ndikimi negativ i fishekzjarrëve

Festat e fundvitit për disa familje mund të jenë edhe tragjike thotë për KALLXO.com, Avdush Bajgora mjek në Klinikën Emergjente në Qendrën Klinike Universitare të ...

Të rinjtë kosovarë mes zhgënjimit dhe shpresës për perspektivë në vitin 2019

Të rinjtë nga komuna të ndryshme të Kosovës, vitin që po mbaron e konsiderojnë të zakonshëm si vitet paraprake, me ngecje në aspektin politik dhe ekonomik.