Postet nga: “Kallashnikov”

Gjuajtën me armë zjarri më 1 janar, policia identifikon dy persona, konfiskon edhe kallashnikov

Më 1 janar policia kishte pranuar informacione për të shtëna me armë zjarri në disa lokacione të ndryshme në Kosovë. 

Suharekë, sekuestrohet një kallashnikov

Policia e Kosovës ka njoftuar se ka sekuestruar një armë AK 47 me karikator dhe fishekë në fshatin Leshan të Suharekës.

Kallashnikovët e furnizuar nga shqiptarët nxisin dhunën në rrugën e refugjatëve nëpër Serbi

Kontrabandistët rivalë të qenieve njerëzore nga Siria, Afganistani dhe Maroku po armatosen në veri të Serbisë me efekte shkatërruese, shpesh me armë të furnizuara nga bandat kriminale ...

Gjuajtje me armë në Leposaviq, Policia e gjen veturën e braktisur me një kallashnikov brenda

Policia e Kosovës ka njoftuar se ka pranuar informatën se në fshatin Soqanicë të Leposaviqit, nga një veturë është shtënë me armë zjarri.

Arrestohet një burrë, Policia e pa një video të tij duke gjuajtur me kallashnikov

Policia e Kosovës ka arrestuar një person në Gjakovë, i cili kishte publikuar një video ku shihet duke gjuajtur me kallashnikov.

Në 24 orët e fundit policia sekuestroi 3 kallashnikovë e një pushkë gjuetie

Në tri raste të ndara policia ka regjistruar si të sekuestruara tri kallashnikovë, një pushkë gjuetie, karikatorë e disa fishekë.

Skenderaj, me kallashnikov e kërcënon babain e ish-gruas

Mbrëmë në Skenderaj u përdor kallashnikovi si kërcënim në fshatin Runik.

Vdes një 26-vjeçar në Suharekë, dyshohet se u vra me kallashnikov

Një 26-vjeçar ka vdekur pas plagëve që i ka marrë nga një armë zjarri në fshatin Greikoc të Suharekës.