Postet nga: “Kallashnikov”

Vdes një 26-vjeçar në Suharekë, dyshohet se u vra me kallashnikov

Një 26-vjeçar ka vdekur pas plagëve që i ka marrë nga një armë zjarri në fshatin Greikoc të Suharekës.

Të shtëna më armë zjarri në Obiliq, sekuestrohet një kallashnikov

Policia ka njoftuar se kanë marrë një informatë për të shtëna më armë zjarri mbrëmë rreth orës 19:00 në Obiliq.

Podujevë, gjatë kontrollit të një veture Policia gjen 2 Kallashnikovë, 2 revole dhe 491 fishekë

Policia ka njoftuar se gjatë kontrollit të një veture në Podujevë janë gjetur dhe konfiskuar dy AK-47 me 395 fishekë dhe dy revole, njëra e llojit CZ dhe tjetra TT, ...

Arrestohet një person në Deçan, i konfiskohet një kallashnikov dhe 90 fishekë (FOTO)

Policia e Kosovës ka njoftuar se gjatë ditës ka arrestuar një 43-vjeçar dhe se të njëjtit i është konfiskuar një kallashnikov (AK47) dhe 90 fishekë.

Gjuan në aheng, i konfiskohet arma AK-47 dhe një karikator me 19 fishekë

Një burrë është arrestuar pasi ka shtënë me armë zjarri në një aheng familjar. Rasti ka ndodhur mbrëmjen e kaluar në fshatin Sibovc të Podujevës, njofton Policia.

Policia sekuestron 15 armë zjarri në ahengje familjare

Policia e Rajonit të Prishtinës ka sekuestruar 15 armë zjarri që nga data 10 korrik, të cilat dyshohet të jenë përdorur në ahengje familjare.

(VIDEO) Zbulohet një tjetër arsenal i madh armësh tek Xhamlliku

Dy baza të tjera që shërbenin për modifikimin dhe magazinimin e shitjes së armëve luftarake nga grupe kriminale që kryenin krime kundër personit janë zbuluar më...

Pamje kur biznesmenit i konfiskohet Kallashnikovi

Në rubrikën ‘Policia’ e cila u transmetua në kuadër të emisionit “Drejtësia në Kosovë”, Policia arrin ta arrestojë një biznesmen të dyshuar për kanosje.