Postet nga: vetingu

Konjufca i drejtohet Kushtetueses për vetingun në drejtësi

Kryetari i Kuvendit, Glauk Konjufca ka njoftuar se pas përfundimit të punës së Komisionit Ad Hoc për vetingun në sistemin e drejtësisë, i ka përcjellur ...

Kurti e Haxhiu dërgojnë dosjen e Vetingut te kryetari i kuvendit Glauk Konjufca

Kryeministri Albin Kurti dhe Ministrja e Drejtësisë, Albulena Haxhiu pas një konferencë të mbajtur në ndërtesën e qeverisë kanë njoftuar se do të dorëzojnë te Kryetari ...

Albulena Haxhiu: Do të ketë veting të plotë duke filluar nga krerët e institucioneve të drejtësisë

Ministrja e Drejtësisë, Albulena Haxhiu, ka thënë se Kosova do të fillojë procesin e vetingut të plotë duke filluar nga udhëheqësit e institucioneve të drejtësisë ...

Albin Kurti: Sot fillon jetësimi i punës një vjeçare për vetingun

Kryeministri Albin Kurti dhe ministrja e Drejtësisë, Albulena Haxhiu në një konferencë për media kanë bërë të ditur opinionin nga Komisioni i Venecias për prezantimin e ...

Krerët e shtetit - ambasadorëve të QUINT-it: Vetingu, parakusht për forcimin e sundimit të ligjit

Krerët e lartë të shtetit të Kosovës, presidentja Vjosa Osmani, kryetari i Kuvendit, Glauk Konjufca dhe kryeministri Albin Kurti kanë pritur në takim ambasadorët e vendeve të ...

Vettingu nuk do t’i prek gjyqtarët e Kushtetueses

Koncept dokumenti për zhvillimin e procesit të Vettingut në Kosovë, nuk i përfshin gjyqtarët e Gjykatës Kushtetuese.

Vettingu për gjyqtarë dhe prokurorë, i domosdoshëm për kthimin e besimit të qytetarëve në sistemin e drejtësisë

Ministria e Drejtësisë në Kosovë këtë muaj ka hartuar koncept dokumentin për zhvillimin e procesit të vettingut.

Kurti: Vetingu do kthejë besimin e qytetarëve në drejtësi

Kryeministri Albin Kurti ka thënë se procesi i Vetingut do kthejë besimin e qytetarëve në drejtësi.