Postet nga: vesel krasniqi

Aktakuzë ndaj drejtorit të Shkollës së Muzikës në Prizren dhe dy zyrtarëve të DKA-së

Një vit më parë, më 20 maj 2021, Prokuroria ka ngritur aktakuzë ndaj zyrtarëve të Drejtorisë së Arsimit në Prizren për konkursin e shkollës së muzikës “Lorenc Antoni”.

120 mijë euro për marrjen dhe bartjen e mostrave të naftës deri në laborator për testim

Trupat inspektuese që ishin zgjedhur gjatë qeverisjes së ministrit Endrit Shala do të vazhdojnë të kenë punë edhe pas vendimit të ministres së Ministrisë së Industrisë, Ndërmarrësisë dhe ...

Hykmete Bajrami reagon pas kthimit të kontrollit të cilësisë së naftës në Doganë

Ish ministrja e Tregtisë e Industrisë, Hykmete Bajrami përmes një postimi në facebook ka reaguar pas vendimit të ministres së Ministrisë së Tregtisë, Rozeta Hajdari për kthimin e ...

Djali i axhës së ministrit të Nismës Socialdemokrate në prag të përfitimit të një granti në vlerë mijëra euro

Biznesi i djalit të axhës së ministrit në detyrë të Tregtisë dhe Industrisë, Vesel Krasniqit, ka hyrë në listën preliminare për përfitimin e një subvencioni të ...

‘Pingpongu’ mes kryeministrit Hoti dhe ministrit Krasniqi për shfuqizimin e udhëzimit administrativ për kontrollin e naftës

Emisioni “Kallxo Pernime” po transmeton hulumtimin rreth krijimit të trupave inspektuese për kontrollin e cilësisë së naftës.

Emrat e zyrtarëve të akuzuar në lidhje me deportimin e gylenistëve

Prokuroria Speciale ka ngritur aktakuzë ndaj tre personave në lidhje me rastin e deportimit të  gjashtë gylenistëve më 29 mars 2018.

Vazhdon zvarritja për shfuqizimin e udhëzimit administrativ për monopolin e naftës

Kryeministri në detyrë, Avdullah Hoti dhe Ministri i Tregtisë dhe Industrisë, Vesel Krasniqi, ende nuk janë dakorduar për shfuqizimin e udhëzimit administrativ që krijon monopol në fushën ...

Hoti i kërkon edhe një herë ministrit Krasniqi shfuqizimin e udhëzimit për monopolin e naftës

Kryeministri në detyrë, Avdullah Hoti i ka lënë edhe disa ditë kohë Ministrit të Tregtisë nga Nisma Socialdemokrate, Vesel Krasniqi që ta shfuqizojë një udhëzim administrativ që parashihte ...