Postet nga: ulpiana

FFK-ja dënon kryetarin e FK  ‘Ulpiana 1926’ që dyshohet për kurdisje të ndeshjeve të futbollit

Komisioni Disiplinor dhe i Etikës i Federatës së Futbollit të Kosovës ka dënuar Jeton Gashin, kryetar i Klubit të Futbollit “Ulpiana 1926” me përjashtim nga futbolli.

FKK: Ndeshja Ulpiana - Vllaznia ishte e kurdisur, iniciohet procedurë disiplinore ndaj personave të përfshirë

Komisioni i Garave të Superligës dhe të Ligës së Parë të Federatës së Futbollit të Kosovës ka konstatuar se ndeshja mes KF Ulpiana dhe KF Vllaznia ...

Miratimi i planit menaxhues për parkun ‘Ulpiana’, arkeologët: Vendimi i duhur, sfidë implementimi i tij  

Arkeologët kosovarë e konsiderojnë si të mirëseardhur vendimin e Ministrisë së Kulturës, Rinisë dhe Sportit për aprovimin e Planit Menaxhues për Parkun Arkeologjik “Ulpiana”.

Soliterat

'Dilemat' për renovimin e 'Soliterëve' të Ulpianës

Soliterët në lagjen Ulpiana të cilët konsiderohen si trashëgimi arkitetonike të kryeqytetit do të “vishen” edhe me një “petk” të modernizmit. Në këta soliterë, që kanë ...

BE-ja mbështet projektin tre vjeçar për gërmime në qytetin antik të Ulpianës

Një projekt afat gjatë kërkimor-studimor pritet të nis këtë verë në Parkun Arkeologjik "Ulpiana".

Shah, çaj e muhabet: Ilaçi për mërzinë dhe vetminë e të moshuarve të Prishtinës (FOTO)

Të moshuarit në Kosovë janë kategoria shoqërore e cila ka më së paku hapësira dhe mundësi për të kaluar kohën. Por, pak qendra në Prishtinë ...

Drenica fiton dhe merr kryesimin tabelor, Drita barazon me Ulpianën

Janë zhvilluar dy  duelet e para të xhiros së nëntë në BKT Superligën e Kosovës në Futboll, ku Drenica ka shënuar fitore të thellë përball ...

‘Ikni trima se po vjen mbretnesha’

Një hierarki figurash mbretërore çdo ditë zë dy tavolinat e drurit të vendosura afër rrjedhës së ujit të fontanës në lagjen ‘Ulpiana’ në Prishtinë.