Postet nga: Uçk

Pamje nga aksioni Speciales në shtëpinë e Jakup Krasniqit

Hetuesit e Zyrës së Prokurorit të Specializuar aktualisht janë duke kryer operacione në Prishtinë.

Thaçi dhe drejtuesit e PDK-së nuk mbajnë maska as distancë, shkelin masat anti COVID-19 (FOTO)

Ish-ministri i Drejtësisë nga radhët e PDK-së, Abelard Tahiri, ka publikuar një fotografi nga një takim me presidentin e vendit, Hashim Thaçi, dhe drejtues të PDK-së.

Lushtaku i reagon Kurtit: UÇK-ja nuk është e askujt, është simbol i përhershëm

Ish- kryetari i Komunës së Skenderajt, Sami Lushtaku i ka reaguar Kreut të Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurtit pas deklaratës së këtij të fundit se qeveria ...

Sipas aktakuzës ndaj Salih Mustafës, UÇK-ja rrahu kundërshtarë politikë

Aktakuza e konfirmuar ndaj ish-pjesëtarit të UÇK-së, Salih Mustafa, thotë se anëtarë të UÇK-së rrahën dhe poshtëruan kundërshtarë politikë.

Avokati britanik: Rrjedhja e dokumenteve sekrete nga Haga mund ta rrezikojë punën e gjykatës

“Mendoj se është një krizë e vërtetë” - me këto fjalë e komenton rrjedhjen e pretenduar të dokumenteve nga Prokuroria e Specializuar në Hagë Dr. Mark Ellis, drejtor ...

OVL- UÇK thonë se e kanë pranuar draft-aktakuzën ndaj Hashim Thaçit e Kadri Veselit

Nasim Haradinaj nga Organizata e Veteranëve të Luftës së UÇK-së ka thënë se në dosjen që kanë pranuar propozim aktakuzën nga Prokuroria e Specializuar ndaj ...

Pamje – Momenti i dorëzimit të dosjeve në OVL të UÇK-së

Nënkryetari i Organizatës së Veteranëve të Luftës, Nasim Haradinaj, ka publikuar një video nga momenti i dorëzimit të dosjeve në zyret OVL, të marrura nga ...

Përfundon intervistimi i Ali Ahmetit nga Prokuroria e Hagës

Sot janë bërë dy ditë që kreu i Bashkimit Demokratik për Integrim në Maqedoninë e Veriut (BDI) Ali Ahmeti është intervistuar nga gati 8 orë nga ana e Prokurorisë ...