Postet nga: OVL

Jashari nga OVL-UÇK: Policia hyri brenda pa urdhëresë e paralajmërim

Xhavit Jashari, përfaqësues i familjeve të dëshmorëve ka thënë para mediave, se njësia e policisë së EULEX-it është futur në zyrat e OVL-së pa ...

OVL- UÇK thonë se e kanë pranuar draft-aktakuzën ndaj Hashim Thaçit e Kadri Veselit

Nasim Haradinaj nga Organizata e Veteranëve të Luftës së UÇK-së ka thënë se në dosjen që kanë pranuar propozim aktakuzën nga Prokuroria e Specializuar ndaj ...

Pamje – Momenti i dorëzimit të dosjeve në OVL të UÇK-së

Nënkryetari i Organizatës së Veteranëve të Luftës, Nasim Haradinaj, ka publikuar një video nga momenti i dorëzimit të dosjeve në zyret OVL, të marrura nga ...

Prokuroria Speciale ka filluar hetimin për dokumentet e dërguara në Organizatën e Veteranëve të UÇK-së

Prokuroria Speciale e Republikës së Kosovës ka njoftuar se është duke e hetuar çështjen e dërgimit të dokumenteve në Organizatën e Veteranëve të UÇK-së ...

Në ditën kur Thaçi po intervistohet nga Specialja, Ambasadori i ShBA-së bisedoi me Kryetarin e OVL të UÇK-së

Ambasadori i  Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Kosovë, Phillip Kosnett sot ka zhvilluar bisedë virtuale me Kryetarin e OVL të UÇK-së, Hysni Gucati.

FOTO: Protesta e OVL të UÇK-së në Klinë kundër akuzave ndaj Thaçit e Veselit

Organizata e Veteraneve të Luftës së Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës ka mbajtur protestë në disa qytete të Kosovës, pas publikimit të akuzave nga Prokuroria e Specializuar ndaj ...

OVL e UÇK-së kërkon nga Kuvendi të mos i vazhdohet mandati Gjyaktës Speciale

Hysni Gucati, Kryetar i Organizatës se Veteranëve të Luftës së Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, ka thënë se në muajin gusht do të kërkojnë nga ...

OVL e UÇK-së: Gjykata Specilale ka qëllim ta kompromentojë luftën tonë çlirimtare

Ushtria Çlirimtare e Kosovës ka bërë luftë çlirimtare mbrojtëse në pajtim me konventat ndërkombëtare dhe në rastin e zhvillimit të hetimeve nga Gjykata Speciale, ndaj ...