Postet nga: Uçk

Zyra e Prokurorit të Specializuar nuk i ka kthyer pajisjet Organizatës së Veteranëve të UÇK-së

Pajisjet të cilat i kishte marrë Zyra e Prokurorit të Specializuar gjatë një bastisjeje në zyrat e Organizatave të ish Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, më 25 shtator 2020, nuk u janë ...

Gjykata Speciale mban seancën e radhës statutore ndaj ish krerëve të UÇK-së

Sot më 24 mars do të mbahet konferenca e radhës për ecurinë e çështjes ndaj ish-krerëve të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës.

Gruaja e ‘Sandokanit’ lirohet nga akuza për keqpërdorimin me formularë të veteranëve të UÇK-së

Gjykata e Prishtinës, ka liruar nga akuza dy zyrtarët e MPMS-së, Sanije Rexha dhe Kushtrim Bala, të cilët akuzoheshin për keqpërdorime me formularët pë...

Epopeja e UÇK-së, parakalimi i ushtarëve të FSK-së

Me rastin e 23 vjetorit të rënies heroike të familjes Jashari në Prekaz sot është mbajtur manifestimi i parakalimit të Forcës së e Sigurisë së Kosovës.

Prokuroria Speciale thotë se prej 379 materialeve, 142 i janë dorëzuar mbrojtjes

 

Prokuroria: Nuk do të thërrasim të gjithë dëshmitarët që paraqiten në rastin e Haradinajt dhe Gucatit

Prokuroria e Specializuar në Hagë që po i akuzon Hysni Gucatin dhe Nasim Haradinajn për pengim të drejtësisë, ka thënë sot se i kanë përmbushur detyrat ...

Specialja mban seancën e radhës ndaj Gucatit e Haradinajt

Zyra e Prokurorit të Specializuar do të mbajë sot seancën për dy krerët e OVL-UÇK-së, Hysni Gucati dhe Nasim Haradinaj.

Formohet komisioni organizativ për shënimin e ‘Epopesë së UÇK-së’

Qeveria në detyrë ka themeluar sot Komisionin Organizativ për shënimin e ‘Epopesë së UÇK-së’ që do të mbahet me 5,6 dhe 7 mars.