Postet nga: Athinë

Tensione mes Shkupit dhe Athinës edhe gjashtë vjet pas Marrëveshjes së Prespës

Drejtuesit e rinj të institucioneve në Shkup janë të vendosur që të mos përdorin emrin kushtetues të shtetit - Maqedonia e Veriut - qoftë brenda ose jashtë vendit, pavarë...

Erdogan në Athinë: Hapi i parë drejt pajtimit

Kryeministri grek Mitsotakis dhe presidenti turk Erdogan u shfaqën me tone pajtuese në takimin e tyre në Athinë. Ata duan të bisedojnë në qetësi për mosmarrëveshjet ...

Kurti: Kur BE shfaqë mosbesim ndaj Ballkanit Perëndimor, unë brengosem për BE-në

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, po merr pjesë në Simpoziumin Symi, të 24-in me radhë në Athinë.

Përleshje në Athinë, vriten 3 shqiptarë

Identiteti i viktimës së dytë nga sherri mes bandave një natë më parë në Athinë është zbuluar. Ai është Armando Yzeiraj.

Kurti po merr pjesë në tryezën e rrumbullakët me Qeverinë e Greqisë

Me ftesë të kryeministrit të Greqisë, Kyriakos Mitsotakis, kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, po merr pjesë në tryezën e rrumbullakët me Qeverinë e Greqisë, në Athinë.

Vendoset orë policore në Athinë dhe qytete tjera greke

Kryeministri i Greqisë, Kyriakos Mitsotakis njoftoi se në Athinë, Selanik dhe në qytete të tjera do të vendoset ora policore, me qëllim të parandalimit të përhapjes së më...

Albin Kurti merr pjesë në ‘Symi Symposium’ në Greqi

Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, ka marrë pjesë në ‘Symi Symposium’ në Athinë të Greqisë.

Një tërmet i fuqishëm godet Athinën

Një tërmet i fortë ka goditur Athinën, duke dëmtuar rrjetin telefonik në një pjesë të kryeqytetit grek.