Postet nga: triumf riza

I dyshuar në rastin e vrasjes së Triumf Rizës, Gjykata merr vendim ndaj të dyshuarit Ilir Abdullahu - ‘Liza’

Të dyshuarit lidhur me rastin e vrasjes së Triumf Rizës, Ilir Abdullahu, i është vazhduar edhe për dy muaj masa e paraburgimit. Këtë e ka konfirmuar pë...

Supremja vërteton paraburgimin ndaj Enver Sekiraqës

Gjykata Supreme e Kosovës e ka vërtetuar vendimin e Gjykatës së Apelit me të cilën Enver Sekiraqës i ishte vendosur masa e paraburgimit. Gjyqtar Agim ...

Policia kërkon ndihmën e qytetarëve për arrestimin e Enver Sekiraqës

Policia e Kosovës, po kërkon ndihmën e qytetarëve për gjetjen dhe arrestimin e Enver Sekiraqës, pasi që nga 17.05.2024 vazhdon të mbetet i paarritshëm ...

Kurti: Arratisja e Enver Sekiraqës është dështim i sistemit gjyqësor

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti ka reaguar në lidhje me arratisjen e të akuzuarit për shtytje në vrasje të policit Triumf Riza më 2007, Enver Sekiraqa, i cili që ...

Konfirmon policia, Enver Sekiraqa i paarritshëm

Ndonëse Gjykata e Apelit më 17.05.2024 ka marrë vendim për ta kthyer në paraburgim Enver Sekiraqën, ai deri në këto momente nuk gjendet në asnjërën ...

VIDEO - Shefqet Riza: Qysh është e mundur me qenë më të vlefshëm kriminelët, sesa një polic

Gjykata e Prishtinës të premten me datë 03.05.2024 ka shpallur fajtor dhe e ka dënuar me 25 vjet burg Enver Sekiraqën për shtytjen në vrasjen e policit të ...

17 vite nga vrasja e Triumf Rizës, përfundon me epilog dënues gjykimi i tretë ndaj Enver Sekiraqës

Plot 17 vite më parë në Prishtinë, në moshën 27 vjeçare ishte vrarë polici i forcave speciale, Triumf Riza, derisa sot më 03.05.2024 në Gjykatën e Prishtinës akoma endet ...

Enver Sekiraqa i akuzuar për nxitje në vrasje të Tirumf Rizës 30.08.2023- FOTO: Laurant Berisha- KALLXO

Dënohet për herë të tretë Enver Sekiraqa

Enver Sekiraqa është shpallur fajtor dhe është dënuar me 25 vjet burg nga Gjykata e Prishtinës për shtytjen në vrasjen e policit Triumf Riza në vitin 2007.