Postet nga: Terrorizmi

Suedia do ta rrisë nivelin e alarmit për terrorizëm

Suedia do ta rrisë alarmin për terrorizëm në nivelin e dytë më të lartë, ka thënë e përditshmja suedeze, Dagens Nyheter të enjten, pas djegies dhe ...

Dëshmia e hetuesit antiterror se si u gjet arsenali luftarak tek të akuzuarit për terrorizëm

Ardijan Gjuraj, Ergim Syla, Nehrudin Skenderi dhe Mentor Bellaqa janë ulur në bankën e të akuzuarve në Gjykatën e Prishtinës për t’u përballur me ...

Dënim me kusht për të akuzuarin që e pranoi se i ishte bashkuar ISIS-it

Zijadin Berisha u gjet fajtor dhe u dënua sot me dy vite burgim me kusht nga Gjykata e Prishtinës, për organizmi dhe pjesëmarrje në grupe terroriste.

Gjykata vendos për dy shtetasit e Serbisë të arrestuar nën dyshimet për terrorizëm në Jarinjë

Dy shtetasit e Serbisë, Sinisha Jevtiq dhe Ivan Sekuliq, të arrestuar një ditë më parë në Jarinjë nën dyshimet për vepra penale të terrorizmit pritet të qëndrojnë 30 ...

Zbardhet dosja se si u nisën nga Serbia dy të arrestuarit për terrorizëm nga policia

Sinisha Jevtiq dhe Ivan Sekuliq, dy serbët e arrestuar dje në pikën kufitare në Jarinjë që po hetohen nga Prokuroria Speciale për vepra penale të terrorizmit, një...

Arrestimet e dy shtetasve nga Serbia në Jarinjë, si u kapën polici dhe ish luftëtari i Koshares

Sinisha Jevtiq dhe Ivan Sekuliq, dy serbët e arrestuar dje në pikën kufitare në Jarinjë që po hetohen nga Prokuroria Speciale për vepra penale të terrorizmit, një...

Kriza në veri - Hapet dosje e terrorizmit, njëri nga të arrestuarit polic

Sinisha Jevtiq dhe Ivan Sekuliq, dy serbët e arrestuar dje në pikën kufitare në Jarinjë po hetohen nga Prokuroria Speciale për vepra penale të terrorizmit.

Operacioni kundër terrorit, zbulohen emrat arabë të të arrestuarve nga Peja e Istogu

Gjykata e Prishtinës ka caktuar masën e paraburgimit në kohëzgjatje prej një muaji për Liridon Beqirin, Ernes Beqirin, Besart Veselajn, Altin Salihun dhe Argjend Hotin, të ...