Postet nga: 'Shteti Islamik'

Turqia arreston afër 150 anëtarë të dyshuar të IS-it

Policia turke ka arrestuar 147 ekstremistë të dyshuar të Shtetit Islamik (IS) në operacionet e kryera në 30 qytete dhe provinca, tha ministri i Brendshëm, Ali Yerlikaya.

Turqia i arreston 34 të dyshuar për lidhje me Shtetin Islamik

Autoritetet turke i kanë arrestuar të shtunën 34 njerëz të dyshuar për lidhje me Shtetin Islamik gjatë një operacioni të gjerë kundër grupit militant, tha ministri i ...

Irani e mohon se SHBA-ja e paralajmëroi për sulmin vdekjeprurës nga ISIS

Irani i ka hedhur poshtë raportimet në media se Shtetet e Bashkuara (SHBA) e kishin paralajmëruar për një sulm nga grupi ekstremist, Shteti Islamik (ISIS), ku u vranë ...

Shërbimet amerikane të zbulimit: Shteti Islamik në Afganistan përgjegjës për shpërthimet në Iran

Informacionet e zbulimi mbledhur nga Shtetet e Bashkuara konfirmojnë se dega e organizatës terroriste Shteti Islamik në Afganistan, kreu dy sulmet me bomba në Iran që lanë afro 100 të ...

Shteti Islamik e merr përgjegjësinë për shpërthimet vdekjeprurëse në Iran

Shteti Islamik (IS) e ka marrë përgjegjësinë për dy shpërthimet në Iran, ku u vranë së paku 84 njerëz gjatë shënimit të përvjetorit të ...

Rritet numri i viktimave nga sulmi i IS-it në Siri

Një sulm i grupit militant, Shteti Islamik (IS) ndaj forcave të Qeverisë siriane ka lënë të vrarë 33 ushtarë, tha një grup monitorues të shtunën. Paraprakisht, numri i viktimave ...

Siri, sulmi ajror amerikan eleminon një udhëheqës terrorist

Një sulm ajror amerikan, në Sirinë lindore, ka vrarë një udhëheqës të Shtetit Islamik, tha të dielën Komanda Qendrore e Shteteve të Bashkuara.

Arrestohen tre shtetas maqedonas për pjesëmarrje në luftë në Siri

Ministria e Punëve të Brendshme e Maqedonisë së Veriut njoftoi se ka arrestuar tre shtetas maqedonas, të cilët, sipas saj, kanë marrë pjesë aktive në luftën në ...