Postet nga: kongresi

Albanologët kujtojnë Kongresin arsimor të Lushnjës

Organizuar nga Instituti Albanologjik i Prishtinës është mbajtur sot tryezë shkencore, “Kongresi arsimor i Lushnjës dhe gjuha shqipe”.

Autoritetet amerikane "nuk kanë sqarim" për UFO-t

Një raport i inteligjencës amerikane për objektet fluturuese të paidentifikuara (UFO), të cilat kanë qenë nën vëzhgim të personalit ushtarak të Shteteve të Bashkuara, ka treguar ...

SHBA, Komisioni i Jashtëm i Kongresit, thirrje Shqipërisë për zgjedhje demokratike

Në Kongresin e SHBA, Kryetari i Komisionit për Punët e Jashtme të Dhomës së Përfaqësuesve Gregory W. Meeks, demokrat dhe numri dy i këtij ...

Cohen e akuzon Trumpin para Kongresit, Trump thotë se ai po gënjen

Ish-avokati personal i presidentit amerikan, Donald Trump, Michael Cohen, i tha një Komiteti të Dhomës së Përfaqësuesve të Kongresit amerikan se presidenti “kishte njohuri dhe drejtoi” negociatat ...

Nancy Pelosi zgjidhet kryetare e Dhomës së Përfaqësuesve

 

Paul Ryan do të Largohet nga Kongresi

Udhëheqësi i Dhomës së Përfaqësuesve të Shteteve të Bashkuara, Paul Ryan, nuk do të garojë për rizgjedhje këtë vit.

Albin Kurti në Paris në Kongresin e Partisë Socialiste

Lëvizja Vetëvendosje njofton se Albin Kurti dhe Boiken Abazi po qëndrojnë në Paris në Kongresin e Partisë Socialiste.

Haradinaj: Fëmijët Tanë të mos i Kemi më të Dobët se të Tjerët

Në Kongresin e 7-të të Sindikatës së Bashkuar të Arsimit, Shkencës e Kulturës, Kryeministri Ramush Haradinaj tha se nga shkolla dihet si i ka punët një ...