Postet nga: tensionet

Kurti e ka humbur komplotin në veriun e Kosovës

Një kryeministër i pamatur mund t’i ketë vënë në bast kartat e mbetura të vendit të tij në veriun e trazuar.

Politico.eu: Kryeministri i Kosovës e konsideron reagimin e SHBA ndaj trazirave të dhunshme si ‘reagim të tepruar’

Perëndimi po e qetëson Serbinë, thotë Albin Kurti për POLITICO, duke argumentuar se Beogradi do ta përcaktojë nëse përplasjet e fundit do të shndë...

Intensifikohen përpjekjet e bashkësisë ndërkombëtare për zbutjen e krizës në Kosovë

Liderët e Gjermanisë dhe Francës do ta udhëheqin një shtytje të përtërirë diplomatike për t’i zbutur tensionet në Kosovë të enjten. Kancelari gjerman ...

Komuniteti Shqiptaro-Amerikan kërkon veprim të menjëhershëm ndaj Serbisë pas zhvillimeve në Veri

Komuniteti Shqiptaro-Amerikan ka kërkuar nga administrata amerikane që të marr masa ndaj Serbisë për nxitje të dhunës dhe sulm ndaj trupave të NATO-s në Kosovë.

Ambasadori suedez në Kosovë viziton Zveçanin  

Ambasadori suedez në Kosovë, Jonas Westerlund sot ka vizituar Zveçanin.

Qytetarët serb vendosin flamurin e tyre në autoblindë të Policisë

Disa qytetarë, protestues kanë vendosur një flamur të Serbisë në autoblindën e Policisë së Kosovës e cila ndodhet pranë komunës së Zveçanit.

Situata në veri - Pamje

23:04 - NATO dënon fuqishëm dhunën e përdorur ndaj trupave të KFOR-it në Zveçan

Në Kosovë, llogaritë e rreme në internet po ushqejnë tensionet

Kur në Kosovë shfaqen kriza, llogaritë e rreme në Facebook dhe Twitter i hedhin benzinë zjarrit. Data gjashtë janar e këtij viti nisi si shumica e të premteve të ...