Postet nga: targat

MPB-ja tregon mënyrën e pajisjes së qytetarëve me leje të përkohshme për targat

Ministria e Punëve të Brendshme ka njoftuar se nga nesër qytetarët mund të pajisen me leje të përkohshme për targa në të gjitha Qendrat e ...

Rada Trajkoviq akuzon Vuçiqin për keqinformim të serbëve

Kryetarja e Lëvizjes Evropiane për serbët nga Kosova, Rada Trajkoviq ka reaguar lidhur me ngjarjet e fundit në veri të Kosovës.

Sveçla pas situatës në veri të Kosovës: Situata është e qetë, Policia po siguron lëvizjen e njerëzve dhe të mallrave

Për zhvillimet që po ndodhin në veri të vendit, bllokimin e dy pikave kufitare në Zubin Potok dhe angazhimit të Njësive Speciale të Policisë së Kosovës, ka ...

Zbatimi i pjesshëm i marrëveshjes për targat

Automjete me targa që bartin akronimet e qyteteve të Kosovës dhe që lëshohen nga autoritetet në Serbi, vazhdojnë të qarkullojnë në katër komunat në veri të Kosovë...

Historia e zvarritjes së tenderit të targave - LIVE

Sonte në emisionin “Kallxo Pernime” po shfaqet hulumtimi rreth zvarritjes së tenderit në vlerë 1.4 milion euro për furnizim me targa.

Serbët në dilemë, targat e Kosovës apo të Serbisë?

Ministria e Punëve të Brendshme e Qeverisë së Kosovës, në muajin mars të këtij viti ka sjellë vendimin për regjistrimin e sërishëm të automjeteve ...