Postet nga: Derek Chollet

Chollet bisedon me Kurtin për shtyrjen e gjobave për targat

Këshilltari i lartë i Departamentit amerikan të Shtetit, Derek Chollet, ka bërë të ditur se të premten ka pasur një bisedë telefonike me kryeministrin e Kosovës, Albin ...

Kurti zhvillon bisedë telefonike me këshilltarin e Departamentit amerikan të Shtetit

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka zhvilluar një bisedë telefonike me këshilltarin e Departamentit amerikan të Shtetit, Derek Chollet.

SHBA-ja rithekson zhgënjimin që Kosova refuzoi kërkesën për shtyrjen e konvertimit të targave të makinave në veri

Këshilltari i lartë i Departamentit amerikan të Shtetit, Derek Chollet, ritheksoi të enjten zhgënjimin e diplomatëve perëndimorë me refuzimin e Kosovës për të shtyre ...

Këshilltari i Departamentit amerikan të Shtetit: Diskutuam me Kurtin për shtyrjen e zbatimit të rregullave të reja për targat

Këshilltari i Departamentit të Shtetit të SHBA-së, Derek Chollet, ka thënë se me kryeministrin e Kosovës, Albin Kurtin, kanë folur edhe për shtyrjen e zbatimit të ...

Kurti bisedon me këshilltarin e Departamentit amerikan të Shtetit, e falënderon për mbështetje

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka thënë se ka biseduar me këshilltarin e Departamentit të Shtetit të Shteteve të Bashkuara, Derek Chollet.

Osmani në Nju Jork takohet me këshilltarin e DASh-it Chollet dhe Escobarin, flasin për dialogun me Serbinë

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, gjatë vizitës në Nju Jork , është takuar me këshilltarin e Departamentit të Shtetit të SHBA-së, Derek Chollet dhe të dërguarin amerikan ...

Diplomati amerikan i telefonon Kurtit për zgjedhjet serbe të 3 prillit

Këshilltari Special i Departamentit të Shtetit Amerikan, Derek Chollet, zhvilloi një bisedë telefonike me kryeministrin Albin Kurti.

Këshilltari i Departamentit të Shtetit viziton Bosnjë dhe Hercegovinën

Këshilltari i Departamentit të Shtetit në Shtetet e Bashkuara, Derek Chollet, ka arritur më 15 nëntor për vizitë në Bosnje dhe Hercegovinë si pjesë e angazhimit amerikan pë...