Postet nga: bashkim jashari

Dorëheqja e pjesëtarëve të FSK-së, Berisha pretendon se kjo po ndodh për shkaqe ekonomike

Komandanti i Forcës së Sigurisë së Kosovës (FSK), Gjenerallejtënan Bashkim Jashari ka raportuar në Komisionin për Çështje të Sigurisë dhe Mbrojtjes, lidhur me raportin vjetor të ...

Komandanti i FSK-së raporton në Komision pa praninë e mediave

Komandanti i Forcës së Sigurisë së Kosovës (FSK), Gjenerallejtënan Bashkim Jashari do të raportojë në Komisionin për Çështje të Sigurisë dhe Mbrojtjes, lidhur me raportin vjetor ...

Komandanti i Gardës Kombëtare të Iowas sheh nga afër aftësitë luftarake të Forcës së Sigurisë së Kosovës

Komandanti i Forcës së Sigurisë së Kosovës, Bashkim Jashari, dhe komandanti i Gardës Kombëtare të Iowas, gjeneralmajor, Stephen E. Osborn, kanë realizuar një vizitë në Shtabin ...

Komandantja Supreme: Ushtria e Kosovës po fuqizohet dita-ditës

Komandantja supreme e Forcës së Sigurisë së Kosovës, Presidentja Vjosa Osmani ka është takuar me ministrin e Mbrojtjes, Ejup Maqedonci dhe komandantin e FSK-së, Gjenerallejtënant Bashkim Jashari.

Kosova rikonfirmon mbështetjen për Ukrainën

Përmes një takimi online ministri i Mbrojtjes, Ejup Maqedonci dhe komandanti i Forcës së Sigurisë së Kosovës, gjenerallejtënant Bashkim Jashari rikonfirmuan mbështetjen e vendit ndaj ...

Ministri i Mbrojtjes dhe komandanti i FSK-së pritën në takim komandantin e NATO-s

Ministri i Mbrojtjes, Ejup Maqedonci dhe komandanti i FSK-së, gjenerallejtënant Bashkim Jashari, kanë pritur sot në takim admiralin Stuart B. Munsch, komandant i Komandës së Forcave të Pë...

Para udhëtimit zyrtar për në selinë e NATO-s, Osmani takohet me komandantin e FSK-së

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani sot ka pritur në takim pune komandantin e Forcës së Sigurisë së Kosovës, gjenerallejtënant Bashkim Jasharin, para udhëtimit zyrtarë pë...

Komandanti i KFOR-it dhe ai i FSK-së diskutojnë për bashkëpunimin për operacionet e mbrojtjes civile

Komandanti i KFOR-it, Angelo Michele Ristuccia, është takuar me komandantin e Forcës së Sigurisë së Kosovës (FSK), gjenerallejtënant Bashkim Jashari.